czwartek, lutego 14, 2013

Farbowanie, a zdrowie włosów

Poprosiła mnie jedna z czytelniczek o notkę na temat farbowania także zaczynamy ! :)

Ogólnie farbowanie włosów nie jest moim zdaniem dobrym rozwiązaniem. Fakt, niektórzy mówią, że po stosowaniu farby (głównie koloru ciemniejszego niż ma się naturalnie lub bardzo zbliżonego, ale nie jaśniejszego) ich włosy stały sie mniej zniszczone i zdrowsze. Ja niestety jestem przypadkiem, który twierdzi, że farbowanie BARDZO niszczy włosy - oczywiście głwonie farbami z amoniakiem. Teraz kilka poprawek... szamponetke jest to "farba" na 6-8 myć, natomiast te na powyżej 20 myć (głównie 24 bądz więcej) działają jak farby trwałe. Kolor nie chce zejśc, włosy stają się zniszczone. Szamponetka powoduje, że nasze włosy nabiorą barwy i koloru, ale tylko na ciemniejszy odcień, nigdy nam nie rozjaśnia włosów, natomiast farby już tak. Co jest ważne przy wyborze farby? Głównie brak amoniaku, gdyż to on najbardziej niszczy włosy, trwałość i firma. Moim zdaniem jesli chodzi o farby i firmy to powinnyśmy zastanowić sie między L'oreal i Palette
Oto moje wnioski:Obecnie z dostępnych na rynku farb do koloryzacji włosów najbardziej delikatnymi są farby firmy L'oreal. Wybierając odpowiedni produkt zawsze powinno zwrócić się uwagę na skład chemiczny jaki posiada dana farba. Farby L'oreal w swoim składzie chemicznym są pozbawione związków metalicznych, które odpowiedzialne są ingerowanie w naturalną strukturę włosa. Zawiera śladowe ilości amoniaku, a niektóre z farb tej firmy są go nawet całkowicie pozbawione! 
Amoniak niestety odpowiedzialny jest za dodatkowe wysuszanie włosów.
Farby L'oreal zawierają dodatkowo wiele składników odżywczych. Już podczas koloryzacji włosów nasze włosy są chronione przed ich niepotrzebnym uszkodzeniem.
Dodatkowo zawarte w farbie substancje nabłyszczające i wygładzające, pozwalają na otrzymanie pięknego połysku i blasku, zaraz po zakończeniu zabiegu koloryzacji.
W przypadku farb L'oreal może kolor nie utrzymuje się tak długo jak w przypadku farb firmy Palette, ale stan i kondycja włosa po koloryzacji jest nieporównywalna. Dlaczego?
Farby Palette posiada w swoim składzie chemicznym wiele przeróżnych związków metalicznych, które bardzo mocno bezpośrednio ingerują w naturalną strukturę włosa, uszkadzając i uwrażliwiając go przy tym. Dodatkowo zawierają one bardzo dużo amoniaku, co doprowadza do nadmiernego uszkodzenia włosów zaraz po koloryzacji. Farby Palette nie zawierają żadnych składników odżywczych, które mogłyby chronić nasze włosy podczas koloryzacji.  Dużo kobiet stosujących farb Palette narzeka na zbyt mocne wysuszenie włosów, co później doprowadza do kruszenia i łamania się ich i faktycznie jestem tego przykładem. Fakt wcześniej jakoś zbytnio moje włosy piękne i odżywione nie był, jednak po pół roku stosowania farby firmy Palette (fakt rozjaśniałam włosy)moje włosy bardzo, ale to bardzo się wysuszyły, zaczęły wypadać, rozdwajać i co najgorsze kruszyć. Jeśli natomiast chodzi o trwałość koloru Palette nie ma sobie równych. Jednak trwałość koloru nie idzie w parze z pielęgnacją i ochroną naszych włosów.
Moim zdaniem dużą rolę odgrywa tu amoniak. To dzięki niemu z ciemnych włosów możemy zrobić jasny blond, bynajmniej tak było w moim przypadku, że żadna farba na mnie nie działała, dopiero farba firmy Palette rozjaśniła mi włosy, co idzie w parze z dużą ilością amoniaku na moich włosach. Niestety jeśli amoniak tak niszczy włosy, to nawet odżywki, składniki odżywcze, ani nic nie pomoże.
Palette jest także niemożliwy do wyeliminowania w przypadku chęci zmiany koloru włosów na inny. Próbowałam i cóż...nałożony ciemniejszy kolor farby schodzi z mojego jasnego blondu po ok3 tygodniach i chodziłam z "kilometrowymi" odrostami, wszyscy mnie pocieszali, że ombre jest teraz w modzie :)

Dlatego podejmując decyzje o farbowaniu zastanówmy się tak ze sto razy, a następnie musimy wybrac odpowiednią dla nas farbę. Najmniej zaszkodzi Twoim włosom farba firmy L'oreal. Ponadto do wyboru masz przeróżne warianty środków przeznaczonych do koloryzacji. Począwszy od farb do stałej koloryzacji poprzez szamponetki i szampony koloryzujące.

Ponadto paleta barw jest tak duża, że z pewnością znajdziesz odpowiedni odcień dla siebie.3 komentarze:

 1. jestem za naturą :)

  OdpowiedzUsuń
 2. o dziękuje bardzo za ten post:D popatrzę na farby L'oreal, bo farbowałam szamponetką, a nie chce wracać do swojego koloru włosów, jest taki nijaki, ani blond ani brąz:(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja mam dokładnie to samo, jednak chwilowo po farbę nie zamierzam sięgać :)

   Usuń

Zapraszam do komentowania i wyrażania swojej opini! :)