środa, stycznia 21, 2015

Linkujemy! Czyli subiektywny przegląd internetu

Niestety nie mam ostatnio weny na napisanie postu o kosmetyku, dlatego postanowiłam napisać trochę inny posty. Mam nadzieję, że Wam się spodoba ;) Wcześniej był post -> co mnie wkurza w blogosferze, dziś przegląd internetu, czyli rzeczy które mnie zainteresowały bądź rozśmieszyły.


Pierwszym takim miejscem jest A frytki do tego?. Jest to dopiero raczkujący blog, jednak wierzę, że autorka osiągnie dzięki niemu sukces. Pisze do czytelnika fajnym, trochę ironicznym językiem, jednak mamy wrażenie, że sprawy które porusza dotyczą również w 100% nas. Bardzo lekkie pióro, które poprawia humor, nawet w blue monday! Tutaj macie jej post na temat Poczty Polskiej. Zapewne każdy z Was ma niemiłe wspomnienia dotyczące tej firmy. Jednak czytając ten post zapewniam Was, że uśmiech nie zejdzie Wam z twarzy ;) Także miłej lektury!

Kolejnym linkiem jest nowa piosenka Maroon 5 czyli Sugar. Poznałam ją wczoraj dzięki wtorlinkom Joasi z bloga Króliczek Doświadczalny. Piosenka jak zwykle piękna, Adam genialny i przystojny, ale najlepszy jest teledysk. Zespół postanowił wejść na każde wesele które odbywało się 16 grudnia w LA i zrobić parze młodej niespodziankę. Ich miny są rewelacyjne! Po obejrzeniu tego ponad 5 minutowego filmiku zrobi się wam o wiele milej na serduchu. Klikamy TUTAJ.

Następny w kolejce jest portal Iconosquare, który pokazuje  świetne statystki z Instagrama. Niby nie jest to nikomu do szczęścia potrzebne, ale warto wejść i zobaczyć jak się sprawy mają. Pokazuje najbardziej komentowane zdjęcia, jak i najbardziej lubiane. Jednak nie tylko nasze! A wszystkich których obserwujemy :) Klik

Poza tym, kolejny przydatny gadżet to Disqus. Jest to system komentarzy, który coraz częściej jest na blogach. Jeśli go jeszcze nie masz, to zainwestuj czas i sobie go wrzuć na bloga. Całość trwa ok 30 minut (w zależności od ilości komentarzy które już masz na blogu). Tutaj znajdziecie instrukcję jak łatwo go zainstalować. Może i będziecie mieć mniej komentarzy, jednak pozbędziecie się spamu oraz ludzi wchodzących tylko po to aby napisać, że zapraszają do siebie. Dodatkowo gry ktokolwiek odpowie na komentarz, autor komentarza jest o tym informowany dzięki czemu podtrzymana jest dyskusja. Strasznie go polubiłam i jeszcze raz polecam go wszystkim.

Przed chwilą znalazłam jeszcze jeden ciekawy link, a właściwie artykuł. Jak pewnie wiecie, rozdanie Oscarów, jest w tym roku bardzo ważne, ponieważ Polska jest twardym zawodnikiem. Dlaczego? Bo w walce o Oscary stanął film "Ida". Jeden z lepszych polskich filmów, jakie były wyświetlane na polskich ekranach. Fenomenalnie zagrała tam Agata Kulesza, której należą się brawa pracę, którą wykonała. Niestety, jak to w szarej i smutnej Polsce bywa...musi być i przy tym "mała" afera. Według Polskiej Ligii Przeciw Zniesławieniom, film wprowadza widza w błąd, bo nie ma napisane, ani powiedziane, że rodzice głównej bohaterki zginęli przez holokaust. Według PLPZ ktoś może pomyśleć, że zabijanie Żydów w Polsce to nic takiego.... Serio?! Tutaj możecie przeczytać dokładniej o całej akcji.

Na dziś to tyle, chcielibyście więcej takich postów? :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Zapraszam do komentowania i wyrażania swojej opini! :)