sobota, października 31, 2015

Lokownica Twister N°301 premium Fale Loki Koki

Każdy z Nas miał do czynienia z lokówkami, czyli sprzętem który pod wpływem temperatury kręci nam włosy. Parę ładnych lat do tyłu, był tylko jeden typ lokówki: prosta, o danej średnicy. Potem weszły na rynek już nowsze wersje, mniej niszczące włosy o najróżniejszych średnicach, aby to móc sobie wybrać czy chcemy loki jak "baranek" czy delikatne fale. Jednak teraz weszła do sklepów prawdziwa nowość: lokownica. Jest to urządzenie, które samo wkręca włosy na wałek i pod wpływem temperatury idealnie je kręci. Ma być wygodne w użyciu, proste i co najważniejsze bezpieczne. Jeśli chcecie ją zobaczyć i przekonać się jakie robi efekty to zapraszam na post! :)W moje ręce wpadła lokownica firmy Fale Loki Koki, jest to wersja Twister N°301 premium. Mam ją dzięki spotkaniu blogerek, które odbyło się w sierpniu we Wrocławiu, wygrałam ją wtedy w losowaniu. Parę słów od producenta na temat tego produktu:


Lokownica Twister:
 • Dzięki lokownicy bez wysiłku uzyskasz piękne i trwałe loki
 • Pasmo włosów jest automatycznie wciągane do lokownicy, gdzie jest delikatnie przytrzymywane i nagrzewane ze wszystkich stron, dzięki czemu kręcenie loków nie wymaga żadnego wysiłku
 • Potem wystarczy zwolnić lokownicę i mamy pięknie wyglądające, swobodnie opadające loki
Cechy:
 • Idealne narzędzie do kręcenia włosów rożnej długości
 • Ceramiczna komora umożliwia bezproblemowe kręcenie loków
 • Prostota, komfort i ergonomia pracy
 • Bezpieczna rękojeść urządzenia
 • Trzy rożne ustawienia czasu pracy z dźwiękiem sygnalizującym zakończenie zabiegu
 • 3 ustawienia temperatury: 190°C, 210°C i 230°C dają długotrwałe efekty
 • Szybkie nagrzanie i gotowość do pracy w krótkim czasie
 • Posiada ultraszybki system odzyskiwania ciepła
 • Sterowanie kierunkiem skrętu pozwala uzyskać jednolity lub naturalny efekt
 • Przycisk ON/OFF
 • Dźwiękowy sygnalizator nagrzania
 • Automatyczna blokada po 70 minutach nieużywania urządzenia
 • Kabel obrotowy o długości 3 m z uchwytem do wieszania


Moje włosy ogólnie są trudne dla wszystkich urządzeń, ale również fryzjerów. Mam gęste, puszące się włosy, które lubią się falować. Oto jak wyglądały moje włosy przed kręceniem:Niestety, taka ilość włosów uniemożliwia mi kręcenie ich samemu. Jak jeszcze z normalną lokówką dam jakoś radę, tak tutaj...mission impossible. Dobrze, że z pomocą przyszła mi siostra. Zakręcenie moich włosów trwało ok 1,5h. Najgorsze było pierwsze użycie i zakręcenie całych włosów. Kiedy testowałyśmy ją już któryś raz  z kolei było łatwiej, ale nadal czas kręcenia był niemiłosiernie długi. Niestety, przy takich jak mam włosach bardzo łatwo je wkręcić. Wiele razy przytrafiło się nam, że włosy się wkręciły i nie chciały się odkręcić. Musiałyśmy na siłe je szarpać i wyłączać lokówkę z prądu, aby ich nie spalić. Dopiero po pewnym czasie ogarnęłyśmy, że nie tylko można użyć opcji odkręcenia(która czasami zawodzi przy gęstych włosach), ale również kręcenia w drugą stronę jako odkręcania włosów! Lokownica ma dwa kierunki kręcenia co jest rewelacyjnym wyjściem, bo jak wiadomo włosy po jednej stronie głowy kręcą się w inną stronę niż włosy po drugiej stroni. Przy zwykłej lokówce często mylą się nam strony nakładania włosów, tutaj wybieramy opcję R (right) lub L (left) i po sprawie.. Dodatkowym plusem jest ustawienie temperatury, są trzy różne wersje (190, 210, 230 stopni), dzięki temu osoba która ma cienkie włosy spokojnie może kręcić je na temperaturze 190 stopni, jednak przy moich grubych włosach 190 to o wiele za mało, więc musiałam użyć 230 stopni. I zapomniałabym! Mamy również 3 ustawienia długości czasu jaki poświęcamy na kręcenie pasma zależne od efektu który chcemy uzyskać:
 • Ustawienie 8 (8 sekund = 3 dźwięki) - do delikatnych fal
 • Ustawienie 10 (10 sekund = 4 dźwięki) - do łagodnych loków
 • Ustawienie 12 (12 sekund = 5 dźwięki) - dla wyraźniejszych loków
Jest to bardzo duże ułatwienie pracy z lokownicą, bo nic nie odliczamy, nie wyjmujemy włosów na tzw "czuja". Wszystko mamy ustawione i działamy zgodnie z danymi dziękami. Oczywiście, jeśli ktoś tego nie chce, mamy również opcje bez dźwięku. Poniżej efekty pierwszego kręcenia moich włosów lokownicą:
Podsumowując, lokownica jest bardzo ciekawym urządzeniem, które w łatwy i prosty sposób umożliwia kręcenie włosów. Niestety, posiadaczki grubych, gęstych i puszących włosów mogą nie być do końca zadowolone z wysiłku jaki trzeba włożyć, aby uzyskać takie loki. Plusem niewątpliwie jest fakt, że nagrzewane z każdej strony pasma włosów o wiele dłużej utrzymują formę loków, nie prostują się tak szybko, ale również nie puszą. Zauważyłam również, że włosy są bardziej błyszczące, tak jakby lokownica zamykała im łuski, co jest mało możliwe przez temperaturę, jednak na zdjęciach jest to doskonale widoczne, a żadne serum/olejek czy cokolwiek innego nie było używane podczas kręcenie włosów. Koszt takiego sprzętu to 499 zł i możecie dostać ją o TU. Zachęcam zajrzeć na stronę producenta bo ma wiele ciekawych produktów, a jak wiadomo firma Fale Loki Koki posiada profesjonalny sprzęt, który kupują salony fryzjerskie.


Jak najbardziej polecam Wam tę lokownicę :) 
Lubicie takie sprzęty? Stylizujecie jakoś włosy? :)


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Zapraszam do komentowania i wyrażania swojej opini! :)