poniedziałek, listopada 19, 2018

Perfecta - Endorfinum Aroma - krem, booster i primer

     Endorfiny to grupa hormonów wywołujących szczęście. Co to oznacza? Dzięki nim mamy lepsze samopoczucie, mniejszy stres, jesteśmy bardziej pogodni i zadowoleni z siebie. Mam wrażenie, że w tych czasach rzadko kto ma te hormony w organizmie, albo znikają w zastraszającym tempie, bo ludzie są niemili i pozbawieni jakiejkolwiek empatii. Dlaczego o tym piszę? Perfecta jakiś czas temu wypuściła na rynek kosmetyczny serię Endorfinum Aroma, która posiada w składzie komplex Gaba-β-endorfin, który hamuje w skórze wydzielanie hormonu stresu, ale również aktywuje wydzielanie hormonu szczęścia czyli β-endorfiny. 

W skład serii wchodzi krem na dzień i na noc w różnym przedziale wiekowym (30+, 40+, 50+, 60+, 70+), primer, krem pod oczy, booster, serum, maska i relakser zmarszczek. Wybór produktów jest dość spory, tym bardziej że krem do twarzy i pod oczy jest w różnym przedziale wiekowym, dzięki czemu im skóra starsza tym w produkcie większa zawartość składników anti-age. Cała seria ma bardzo przyjemny zapach, dość mocny i słodki, który jest wyczuwalny jeszcze długi czas po aplikacji na skórze. Cała trójka: krem, booster i primer idealnie się uzupełniają i tworzą zgrana paczkę pielęgnacyjna.

Krem do twarzy na dzień i na noc 30+. Krem na bardzo fajną, lekko żelową konsystencję, która po nałożeniu na skórę bardzo szybko się wchłania nie pozostawiając lepkiej warstwy na skórze. Nadaje się pod makijaż, podkład się na nim nie roluje ani nie robi plam. Krem dobrze nawilża skórę i przy regularnym stosowaniu czuć, że skóra jest gładsza. 

Warto przeczytać:

                      >> Fenomen C - seria z witaminą C od Perfecta
                      >> Your Time is Green - sposób na niedoskonałości - PerfectaBooster na noc. Nie wiem czy pamiętacie serię z witaminą C? W niej również znajdował się booster, którego działanie jest bardzo podobne do tego. Booster wygładza, nawilża i odżywia skórę. Ma lekką, płynną konsystencję, która szybko się wchłania. Pipeta jest dodatkowym plusem przy produktach o takiej konsystencji.


Primer nr 1 Splash Effect. Primer znajduje się w przezroczystej butelce z otwarciem typu press, które moim zdaniem jest średnio udane. Lepsza byłaby pipeta jak w boosterze. Primer ma wodnistą konsystencję, jak tonik czy płyn micelarny. Wylewamy do odrobinę na dłoń i wklepujemy w skórę. Wchłania się błyskawicznie, fajnie wygładza skórę.

Cała seria jest udana, tak jak ta z witaminą C. Perfecta ostatnio wypuszcza na rynek ciekawe serie, którym warto się przyjrzeć. 


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Zapraszam do komentowania i wyrażania swojej opini! :)