czwartek, listopada 12, 2020

Fit catering – do pracy? Na uczelnię?

Z jedzeniem poza domem, czy to w pracy, czy na studiach, można sobie radzić na dwa sposoby. Albo wieczór wcześniej spędzać na gotowaniu i przygotowywaniu posiłków do pudełek albo jeść cały dzień kanapki kupione w najbliższym sklepie, gotowe dania i zamawiać pizzę. Pierwsza opcja jest zdrowa, ale czasochłonna, druga szybka, ale sprzyjająca tyciu. Jest jeszcze trzecia opcja i jest nią dieta pudełkowa.
Dieta pudełkowa do pracy

Według statystyk blisko 70% Polek i Polaków nie znajduje czasu na spożycie obiadu podczas pracy. Oznacza to, że większość z nich je rano śniadanie i potem dopiero obiadokolacje po powrocie do domu. Takie żywienie na dłuższą metę odbije się na naszej wadze i zdrowiu. Oczywiście zamówienie cateringu dietetycznego nie sprawi, że będziemy mieli więcej czasu w pracy, ale pomoże nam w nauczeniu się regularności. Jeżeli rano dostaniemy pod drzwi 5 posiłków i np. 2 dni z nich (drugie śniadanie i obiad) zabierzemy do pracy, to będzie nam szkoda je zmarnować. Warto też namówić współpracownika do wspólnego zamówienia cateringu – wtedy możecie razem się motywować i pilnować regularnego jedzenia. Zamówiona dieta pomoże nam też odzwyczaić się od chodzenia do pobliskiego sklepu lub kawiarni po przekąski lub pączki albo od zamawiania pizzy lub innego fast foodu z pracownikami.

Wiele osób pracuje też w terenie. Przedstawiciele handlowi, menadżerowie, różnego rodzaju fachowcy. Zazwyczaj spożywają oni posiłki na stacjach benzynowych i w przydrożnych barach. To, w połączeniu z małą ilością ruchu, ponieważ większą część czasu spędzają w samochodzie, często równa się wzrostowi wagi. Dieta pudełkowa od https://bedietcatering.pl/bydgoszcz/ jest dla nich świetną alternatywą.

Fit catering dla studentów

Pierwszym problemem, który przychodzi do głowy, mówiąc o studentach i diecie pudełkowej są pieniądze. Oczywiście takie usługi są droższe niż gotowanie w domu. Jednak czasami podliczając wszystkie przekąski, jakie studenci kupują w ciągu dnia, różnica wcale nie jest taka wielka. Szybkie śniadanie kupione w drodze na uczelnię, potem lunch w pobliskim fast foodzie albo w studenckim barze, dodatkowo słodycze w ciągu dnia – taka dieta również może kosztować. Drugim aspektem jest zdrowie. W trakcie studiów odżywiamy się zazwyczaj najgorzej, ponieważ w natłoku zajęć i podczas stresujących sesji ostatnią rzeczą, o jakiej się myśli jest zdrowe odżywanie. Jest to duży problem, ponieważ studia kształtują nie tylko naszą wiedzę, ale też nawyki żywieniowe. Jeżeli przez kilka lat będziemy nieregularnie jeść, sięgać po wysokokaloryczne przekąski i ogólnie niezdrowo się odżywiać to takie błędy mogą wejść nam w krew. Warto już na starcie naszego życia wytrenować u siebie zdrowe nawyki żywieniowe. Pomoże nam tutaj catering, który zawsze jest pod ręką.

Niezależnie od tego czy pracujemy czy studiujemy, czy robimy to w terenie, czy zaocznie to w natłoku obowiązków nie możemy zapomnieć o zdrowym żywieniu. Dzięki temu będziemy mieli więcej energii do działania, lepszy sen oraz zadbany o nasze zdrowie.

 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Zapraszam do komentowania i wyrażania swojej opini! :)