środa, stycznia 02, 2013

Błędy przy olejowaniu włosów


Błędy przy olejowaniu włosów

1. Efekty olejowania

 Niestety, w pielęgnacji naturalnej, olejowaniu włosów na większą poprawę stanu włosów trzeba poczekać. Co nie zmienia faktu, że czasem juz po pierwszym użyciu mozna zauważyć efekty, ale tu nie ma reguły.
Na moich włosach efekty było widać już od pierwszego zastosowania (nawet moja fryzjerka to zauważyła). Potem efekt lekko osłabł, jednak nie poddaje się, bo z tego co czytałam na różnych forach i blogach najlepszy efekt jest po ok miesiącu regularnego stosowania.

2. Częstotliwość olejowania

Stosując metodę olejowania włosów należy stosować ją regularnie (!!). Podstawą efektów przy olejowaniu jest właśnie regularność zabiegów. Należy trzymać się zasady im częściej i dłużej tym lepiej dla włosów :) Olej możemy także pozostawiać na noc na włosach, nie zniszczy to ich, co najwyżej bardziej nawilży. 
 Nie mówię oczywiście, że olejowanie raz na jakis czas nic nie da, ale regularne stosowanie napewno wpłynie na większy efekt i szybciej będziecie mogły cieszyć się zadbanymi włosami. 

3. Czas pozostawienia oleju na włosach

Niestety  trzeba przyznać, że każde włosy są inne i będą inaczej reagować. Jeśli macie włosy cienkie i rzadkie nakładanie oleju na długi czas może nie do końca wywołać zamierzony efekt, gdyż włosy mogą zacząć się przetłuszczać i będą obciążone, co skutkuje przyklapniętymi włosami. Jeśli wasze włosy mają tendencję do przetłuszczania nie nakładajcie oleju na całe włosy (skórę głowy), tylko na np zniszczone końcówki, gdyż one są przesuszone i zniszczone. Bynajmniej ja polecam trzymanie oleju na całych włosach od czubka głowy aż po same końce i oczywiście trzymanie go przez całą noc na głowie. Wtedy włosy najlepiej chłoną i dostajemy odżywione i nawilżone włosy. Gdyż nałożenie oleju na godzine czy dwie może być czasem zbyt krótkie.

4. Nakładanie oleju

Wszędzie na forach i blogach piszą aby nakładać 1-2 łyżki oleju. Jednak przy moich włosach (bardzo zniszczonych, puszących się, oraz co zapomniałam wspomnieć jest ich baardzo dużo i mogłabym nimi obdarować jeszcze ze dwie osoby) potrzebuje ok 40-50 ml oleju aby wgl on mógł być na całych włosach, a nie tylko na co trzecim paśmie włosów. Włosy nie muszą ociekać olejem i wyglądać ja po miesiącu niemycia, bo wiadomo, że osoba która ma cienkie włosy i ma ich mało po nałożeniu takiej ilości jak ja oleju wywoła zupełnie odwrotny efekt do zamierzonego. Ilość oleju zależy od zniszczenia włosów, ilości oraz porowatości.


Patent Narka, polega na metodzie spodeczkowej: do talerzyka nalewamy łyżkę oleju (zależy jak gęste i długie mamy włosy), dzielimy włosy na sekcje i pasmo po pasmie wcieramy olej opuszkami palców. 

Dodatkowa, zbyt duża ilość oleju może powodować problemy ze zmyciem go z włosów.

5. Zmywanie oleju

Z reguły, do zmywania olei powinno się używać szamponów bez SLS/SLES(łagodniejszy odpowiednik SLS).


Pomaga to w dostatecznym oczyszczeniu włosów, lecz pozostawieniu na nich odżywczych i natłuszczających substancji, ot taka warstwa ochronna. Ja używam szamponów bez SLS takich jak: Babydream (Rossmann ok 4 zł), Nivea dla dzieci hipoalergiczny (Rossmann ok 10 zł), oraz Alterra (Rossmann ok 10zł)

 6. Kombinacje

Każda z nas chce znaleźć idealny olej już na początku olejowania, nie jest to nic dziwnego :) Często jednak początkujące osoby za bardzo kombinują, co rusz nakładają inny olej przez co, wkońcu ciężko poczuć, który najlepiej się sprawdza.  Przy zakupie nowego warto poużywać go przez dłuższy czas non stop, aby sprawdzić jak tak naprawdę się sprawdza. Jeśli nie wiecie jeszcze, co lubią Wasze włosy warto postawić na prostotę. Ja swoją przygodę (jak już kiedyś pisałam) zaczęłam z olejem z pestek winogron i moim zdaniem jest naprawdę dobry. Oczywiście są lepsze jak np. kokosowy czy Alterra.

 7. Zapominanie o innych punktach pielęgnacji

Wbrew obiegowej opinii oleje nie nawilżają włosów, lecz zatrzymuja w nich wodę.. Warto więc zadbać o nawilżenie stosując dobrze dobrane odżywki, maski. Prostowanie i suszenie włosów również nie służy kondycji włosów, oleje to nie remedium na wszelkie dolegliwości włosowe, które "naprawią" nasze codzienne błędy i zapewnią im genialną kondycję mimo innych grzechów i zaniedbań. Jedną z lepszych moim zdaniem odżywek jest Pantene.

8.Rezygnowanie z olejowania po spróbowaniu jednego oleju.

Często zrezygnowane dziewczyny rzucają w kąt oleje, po spróbowaniu tylko jednego oleju. To błąd, żaden olej nie sprawdzi się na każych włosach. Dużo osób narzeka na puszenie się włosów po kokosie oraz suchość włosów po lnianym, za to ja kokos uwielbiam, a dziewczyny z wątku olejowego zachwycają się lnianym. Jeśli używałaś jednego oleju przez dłuższy czas, robilaś kilka podejść i wiesz, że dany olej napewno Ci nie służy, warto poszukać czegos innego.  Przykładowo: nie słyży Ci kokos, Twoje włosy mogą podobnie regować na masło shea, również nasycone. Spróbuj czegoś z innej grupy olei :)

9. "To co służy komuś służy i mnie" BŁĄD!

Dużo dziewczyn pyta o pielęgnacje osoby pięknowłose i są święcie przekonane, ze taki plan pielęgnacji, takie oleje zadziałają dobrze także na nie. Nic bardziej mylnego, owszem, plany pielęgnacji są bardzo pomocne, można cos podpatrzyć, ale nie ma co ślepo w nie wierzyć. Trzeba szukać, sprawdzać i oczywiście, olejować :)Notkę zaczerpnęłam z 

Sama dopiero zaczynam przygodę z olejami, dlatego musiałam podeprzeć się "ściągą". 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Zapraszam do komentowania i wyrażania swojej opini! :)