środa, czerwca 17, 2015

Pielęgnacja stóp na lato!

Okres letni jest wyzwaniem dla naszych stóp, ale także dla nas.  Przychodzi moment gdy chcemy założyć sandałki, jednak nasze stopy nie są przygotowane. Jak zrobić aby nasze stopy ładnie prezentowały się w letnich butach? Wszystkiego dowiecie się w poście! Zapraszam


Pielęgnacja stóp jest złożoną czynnością, którą musimy wykonywać bardzo systematycznie. 
Kremowanie
Pierwszym zabiegiem jest kremowanie. Nogi jak i ręcę czy reszta ciała również potrzebują nawilżenia. Tutaj tyle o ile nawilżenie stawiamy na drugi plan, ale potrzebujemy zmiękczenia. Pięty po zimie i są tak twarde i suche, że użycie na nie pumeksu nic nie da. Jeśli chodzi o nawilżenie stóp to krem jest dowolny, można uzyć nawet zwykłego balsamu, jednak jeśli skóra jest problemowa polecam typowe kremy do stóp, najlepiej z mocznikiem.

     Złuszczanie
Następnie zaleca się wykonanie dokładnego starcia naskórka – mówię tutaj o pumeksie ale również i o peelingu.Jednak już sam pumeks nie jest łatwym wyborem, przed nami stoi wybór pumeksu piaskowego, wulkanicznego bądź tzw tarki (np. od firmy Scholl). Musimy pamiętać też, że zbyt często używanie pumeksu prowadzi do nadmiernego zgrubienia i stwardnienia. Wszystko należy robić z umiarem. Jeśli nie ma ktoś większych problemów ze zgrubieniami polecam peelingi, najlepiej solne. Jeśli nie chcecie kupować specjalnie peelingu, można go wykonać samodzielnie w domu. Wystarczy nam sól, olej i np. olejek zapachowy. Mój sposób na peeling stóp: ok. 4-5 łyżeczek soli, ok. 1 łyżki stołowej oleju kokosowego i parę kropli olejku eterycznego miętowego bądź z drzewa herbacianego. Następnie porządnie masujemy nim stopy. Musimy pamiętać również o palcach  i skórą między nimi, która po zimie może również być problematyczna.
Odpowiednie nawilżenie i odżywienie
Po wykonaniu złuszczenia dobrze jest nawilżyć skórę. Tutaj na  nowo potrzebne są nam kremy. Polecam te z masłem shea, bo one najlepiej odżywiają skórę. Jednak spokojnie można nałożyć zwykly krem, nawet ten do rąk. Masło shea o tyle jest dobre, że można nałożyć je na stopy, założyć skarpetki i po prostu iść spać. A na drugi dzień nogi są jak nowe. Innym rozwiązaniem jest zakup już gotowych skarpetek, jednak z własnego doświadczenia wiem, że nie są one opłacalne. Dla porównania, cena za takie skarpetki to ok. 15 zł, a starczają na jedno użycie. Zakup 100 ml masła shea w mydlarni czy innym sklepie to cena ok. 30-35 zł. Opakowanie starcza na wiele użyć, także masło będzie lepszym wyborem
Paznokcie
Tutaj też może pojawić się problem np. poprzez grzybicę paznokci. Najlepiej udać się wtedy do odpowiedniego lekarza, jednak są też dostępne preparaty bez recepty w aptekach, które zlikwidują ten problem. Jednak gdy naszym paznokciom nic nie dolega warto je chociaż podciąć i nałożyć na nie odżywkę, aby urosły zdrowsze i bardziej odżywione. Wtedy dopiero możemy nałożyć  na nie piękny kolor lakieru. U mnie najlepiej sprawdzają się lakiery Golden Rose. Jak na ręku się nie trzymają, tak na stopach nie odpryskuje nic.


A Wy jak pielęgnujecie swoje stopy?


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Zapraszam do komentowania i wyrażania swojej opini! :)