niedziela, grudnia 10, 2017

Aknicare od Synchroline do skóry tłustej i trądzikowej

     Skóra tłusta jak i trądzikowa wymagają dość specyficznej pielęgnacji. Mimo wielu komentarzy, nie jest to skóra łatwa w pielęgnacji. Mogę śmiało stwierdzić, że skóry tłuste i trądzikowe to jedne z trudniejszych skór. Skóra tłusta często może być odwodniona, niektóre kremy ją zapychają, nieodpowiednia pielęgnacja prowadzi do rozmnażania bakterii, a co za tym idzie stanów zapalnych czy nawet łojotokowego zapalenia skóry zwanego ŁZS. Trądzik natomiast przysparza wiele trudności w życiu codziennym, zaniża samoocenę, jest problem z zakryciem go, ale również występują podobne problemy jak w przypadku skóry tłustej. Dziś przedstawię Wam produkty stworzone z myślą o osobach potrzebujących odpowiedniej pielęgnacji, ale również leczenia (w przypadku trądziku czy stanów zapalnych przy ŁZS).


Aknicare Treatment Lotion

Roztwór alkoholowy o natychmiastowym i intensywnym działaniu redukującym zmiany trądzikowe. 
Wskazania: łojotok, trądzik zaskórnikowy, trądzik zapalny także owłosionych obszarów skóry – klatka piersiowa, plecy. 
Sposób użycia: używając aplikatora dołączonego do opakowania nakładać na czystą i suchą skórę. Stosować 2-3 razy dziennie. 
Składniki aktywne: cytrynian trietylu, linolan etylu, kwas salicylowy (0,5%). Nie zawiera retinoidów ani antybiotyku. 
Opakowanie: flakon z aplikatorem (gąbka) 25 ml

Roztwór przeznaczony jest dla trądziku, ale również zbyt silnego łojotoku. Produkt bazuje na alkoholu denat., który jak wiadomo może podrażniać, ale również wysuszać. Przy problemach z trądzikiem warto z niego skorzystać, bo bardzo ładnie zasusza zmiany ropne. Nie podrażnił skóry, jednak nie stosowałam go codziennie, a co drugi dzień, aby nie spowodować nadmiernego przesuszenia skóry. Roztwór znajduje się w szklanym opakowaniu z aplikatorem (gąbeczką), co ułatwia nakładanie produktu na wybrane partie skóry. Roztwór jest wodnisty, przez co starcza na bardzo długi okres czasu.

Cena: ok 50 zł / 25 ml. 
Aknicare Gentle Cleasing Gel

Głębokie oczyszczanie skóry trądzikowej oraz działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i łagodzące podrażnienia skóry.
Wskazania: skóra trądzikowa w okresie dojrzewania, wrażliwa, podrażniona i miejscowo przesuszona.
Sposób użycia: nakładać na skórę twarzy, można spłukać wodą.
Składniki aktywne: cytrynian trietylu, MSM (dimetylosulfon). Nie zawiera retinoidów ani antybiotyku.
Opakowanie: butelka 200 ml 

Idealny żel do codziennej pielęgnacji. Nie pieni się, jednak bardzo dobrze domywa skórę z zanieczyszczeń. Stosowałam go głównie rano, ponieważ na wieczór mam mocniejszy produkt, który domywa makijaż, a ten żel miał z tym problem. Żel Aknicare nie podrażnia, nie wysusza i nie zapycha. Świetny nawet przy stanach zapalnych ŁZS - łagodzi zaczerwienienie i swędzenie skóry. 

Cena: ok 36 zł / 200 mlAknicare Cream

Kontrola i łagodzenie objawów trądziku, nawilżenie i nadanie skórze efektu matującego.
Wskazania: uzupełnienie leczenia trądziku (terapia miejscowa lub ogólna) lub jako preparat podtrzymujący efekty zakończonego leczenia dermatologicznego, pielęgnacja skóry tłustej.
Sposób użycia: nakładać na oczyszczoną i osuszoną skórę i, o ile lekarz nie zaleci inaczej, stosować 2-3 razy dziennie.
Składniki aktywne: cytrynian trietylu, linolan etylu, kwas salicylowy (0,2%), mleczan cynku, kwas hialuronowy. Nie zawiera retinoidów ani antybiotyku.
Opakowanie: tubka 50 ml lub flakon z dozownikiem 100 ml

Krem dobry przy codziennej pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej. Skóra jest nawilżona, a stan zapalny przy ŁZS złagodzony - mniejsze zaczerwienienie, brak swędzenia. Niestety, nie zauważyłam efektu matującego. Po kilku godzinach skóra strasznie się świeci, dlatego stosuję go codziennie na noc, a pod makijaż nakładam krem o mniejszych właściwościach nawilżających. Mimo, że w składzie występuje dość wysoko alkohol denat., nie zauważyłam wysuszenia skóry czy też jej podrażnienia, wręcz odwrotnie. Skóra jest w dobrej kondycji.

Cena: ok 48 zł / 50 ml
 


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Zapraszam do komentowania i wyrażania swojej opini! :)