Lifestyle

3 ekscentryczne kinkiety, które zaskakują

3 ekscentryczne kinkiety, które zaskakują

We współczesnym świecie, w którym liczy się oryginalność oraz efekt zaskoczenia, trudno jednoznacznie określić coś mianem ekscentrycznego. Jednak istnieją przedmioty, które budzą pewne kontrowersje estetyczne. Jednym bardzo się podobają, inni zaś nie widzą w nich niczego, co byłoby synonimem piękna i stylu. Jakie kinkiety zrobią duże wrażenie w każdym wnętrzu? Na co zwracać uwagę, wybierając ten rodzaj oświetlenia?

Kinkiet retro

Jednym z popularniejszych rozwiązań w zakresie oświetlenia są kinkiety w stylu retro. Przypominają często lampy uliczne lub dawne oświetlenie filmowe. Wykonywane są z elementów metalowych, które – dodatkowo postarzane – nadają pomieszczeniom wyjątkowego charakteru. Jeśli preferujecie prawdziwy styl minionych lat, warto wybrać się do sklepów z antykami, aby sprawdzić, czy nie kryje się tam kinkiet, który idealnie wpisuje się w aranżację waszego mieszkania czy biura. Zakupy tego rodzaju oświetlenia pomoże wam sfinansować kredyt gotówkowy.

Osobom poszukującym prawdziwie ekscentrycznych kinkietów polecamy te, wykonywane ze starych elementów konstrukcyjnych. Często są one zardzewiałe i pokrzywione, co dodatkowo nadaje im ekspresji artystycznej. Jest to idealne rozwiązanie do pomieszczeń urządzanych w stylu loftowym, a także do restauracji mieszczących się w obiektach poprzemysłowych. Tego rodzaju oświetlenie wykonywane jest najczęściej na zamówienie przez niektórych artystów, dlatego – jeśli cenicie oryginalność – poszukajcie niewielkiej pracowni, w której znajdziecie nietuzinkowy kinkiet.

Ekscentryczne kształty

Każdy, kto chce zaaranżować mieszkanie w nietuzinkowy i indywidualny sposób, poszukuje ciekawych rozwiązań w zakresie dekoracji. Na pewno kinkiet w odpowiednim kształcie idealnie wpisuje się w ten trend. Na rynku, zarówno w sklepach oferujących wyposażenie mieszkań, jak i na targach staroci, znajdziecie kinkiety w kształcie czaszki, głów zwierząt czy postaci ludzkich. To dość oryginalne dekoracje, jednak odpowiednio zestawione z pozostałymi elementami wnętrza, na pewno stworzą idealną kompozycję stylistyczną.

Pamiętajcie także o motywach roślinnych. Kinkiety drewniane, na których wypalona jest ornamentyka kwiatowa to idealny wybór do wnętrz, w których dominuje drewno oraz naturalne materiały wykończeniowe. Tego rodzaju oświetlenie znajdziecie w wielu manufakturach, zajmujących się produkcją ozdób z drewna, a w zakupach wymarzonego kinkietu, pomoże z pewnością kredyt gotówkowy.

Udostępnij