Lifestyle

Materac dla dziecka

Materac dla dziecka

Wybór materaca do łóżka dla naszej pociechy jest bardzo istotny. To, na czym śpi dziecko, ma ogromny wpływ na jego kręgosłup i zdrowie oraz oczywiście na komfort i wygodę. Przygotowując się do zakupu odpowiedniego produktu, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników.
To, na jaki materac dla dziecka się zdecydujemy, powinno zależeć przede wszystkim od jego wypełnienia. Odpowiednie dla dzieci są materace z pianki wysokoelastycznej oraz z pianki oddychającej, dzięki czemu zachowana zostaje odpowiednia cyrkulacja powietrza. Materac powinien mieć wysoką sprężystość i dopasowywać się sprawnie do ciała dziecka. Nie powinien być, jak sądzi wiele osób, sztywny i twardy. Oczywiście także zbyt miękkie modele nie są odpowiednie i wpływają niekorzystnie na zdrowie maluszka. Zadaniem materaca jest równomiernie rozłożyć ciężar ciała podczas spania. Dużą popularnością cieszą się także materace sprężynowe kieszeniowe. Są one bardzo odporne na deformacje i dobrze nadają się dla dzieci starszych. Ostatnio coraz więcej osób decyduje się także na zakup materaca kokosowego. Oznacza to użycie w produkcie tzw. maty kokosowej, która wyprodukowana została ze skorupy i mleczka kokosu. Jest to materiał całkowicie ekologiczny i naturalny, zapewnia bardzo dobrą cyrkulację powietrza. Chroni także przez powstawaniem roztoczy oraz mikroorganizmów, co sprawia, że mogą być używane także przez dzieci z alergią. Dodatkowo modele tego typu są w stosunku do jakości bardzo atrakcyjne cenowo.
Przy zakupie zwróćmy również uwagę na wysokość materaca. Powinien on mieć 10-14 cm wysokości. Materace cienkie, o grubości mniejszej niż 10 cm, nie są odpowiednie dla dziecka i nie warto się na nie decydować. Lepiej jest dopłacić trochę więcej i wybrać grubszy materac, ponieważ zapewnia on lepsze rozłożenie ciała dziecka podczas snu.
Jednym z podstawowych czynników jest także dobranie rozmiaru materaca do wzrostu naszej pociechy. Dobrym rozwiązaniem jest oczywiście kupowanie dużych, a nawet pełnowymiarowych modeli, których nie trzeba będzie często wymieniać. Jednak jeśli chcemy mieć produkt dopasowany do mniejszego łóżka czy też łóżeczka, lub po prostu nie mamy miejsca w pokoju na duże łóżko, wybieramy taki, który jest przynajmniej 20 cm dłuższy od ciała dziecka.
Warto także zwracać uwagę na rodzaj materiałów, z jakich wykonane są produkty, które zamierzamy kupić. Zwłaszcza tyczy się to pokrowca. Materace wykonane z wysokiej jakości, przebadanych i bezpiecznych tworzyw oznaczone są np. certyfikatem Oeko-Tex Standard 100.

spadental.pl

Udostępnij