Lifestyle

Co zabrać ze sobą na kolonie dla dzieci?

Co zabrać ze sobą na kolonie dla dzieci?

Kolonie dla dzieci najczęściej są organizowane w taki sposób, by uczestnicy nie musieli zabierać ze sobą zbyt wielu rzeczy. To ciekawe rozwiązanie, bo z pewnością ułatwia rodzicom przygotowanie wyprawki na wyjazd. Co warto zabierać ze sobą na kolonie? O czym powinien pamiętać każdy uczestnik wyjazdu?

Kosmetyki osobiste

Każde dziecko na koloniach powinno mieć ze sobą swoje własne kosmetyki, których będzie używać do codziennych czynności higienicznych. Szczoteczka do zębów, pasta do zębów oraz żel pod prysznic to minimum środków, które będą potrzebne. Może przydać się też krem do opalania z wysokim filtrem, krem po opalaniu oraz środek na komary. Przed wyjazdem warto skonsultować się z organizatorem po to, by ustalić, co dokładnie jest potrzebne. Dzięki temu można uniknąć nieporozumienia i konieczności dosyłania niezbędnych przedmiotów albo kupowania ich na miejscu.

Leki przyjmowane na stałe

Każdy uczestnik kolonii powinien mieć ze sobą leki, które przyjmuje na stałe. Zwykle są one zdawane opiekunom, którzy podają dziecku leki o wyznaczonych porach. Dzięki temu rodzice mogą mieć pewność, że wszystkie lekarstwa zostaną podane w odpowiedni sposób, a dziecko nie ominie żadnej dawki. Oczywiście dobrze jest też przygotować rozpiskę dla opiekunów, w której będzie dokładnie wyjaśnione, jakie leki oraz w jakich ilościach powinny być przyjmowane przez dziecko. To samo dotyczy ewentualnych pomiarów glukozy. Warto wiedzieć, że choroba przewlekła nie powinna wykluczać dziecka z aktywności i o ile nie wpływa na zaburzenia jego rozwoju, to nie ma przeciwwskazań, by brało ono udział w koloniach czy innych wyjazdach zorganizowanych. Warto też podkreślić, że dziecko nie powinno mieć żadnych leków przy sobie. Nawet starsi uczestnicy kolonii, nie powinni mieć nieograniczonego dostępu do leków dostępnych bez recepty – nawet przeciwbólowych. Zdecydowanie bezpieczniej jest, gdy są one wydawane przez opiekuna.

Własne ubrania

Każdy uczestnik kolonii powinien mieć ze sobą własną odzież na zmianę. Bielizna, kostium kąpielowy czy pidżama są obowiązkowym elementem wyprawki na wyjazd. Na niektórych koloniach dzieci otrzymują firmowe koszulki lub czapki z daszkiem, które mają ułatwić uczestnikom i opiekunom rozpoznawanie siebie w tłumie. Takie jednakowe stroje doskonale sprawdzają się na zatłoczonej plaży czy nawet podczas wycieczki do muzeum. Nie należy jednak traktować takich gadżetów jako zastępstwa dla zwykłych ubrań. Jeśli chodzi o odzież, to jej ilość powinna być dopasowana do długości wyjazdu oraz do tego, jakiego typu aktywności będą wykonywane podczas zajęć. Im większe jest ryzyko, że dziecko bardzo się spoci, np. podczas zajęć tanecznych czy survivalowych, tym więcej ubrań na zapas należy ze sobą zabrać. Starsze dzieci w razie potrzeby poradzą sobie z zapraniem brudnych ubrań i ich wysuszeniem. Młodsze jednak na pewno nie podołają temu zadaniu. Z tego powodu maluchy powinny być wyposażone w całkiem duży zapas ubrań na zmianę. Przydadzą się też ubrania przeciwdeszczowe oraz odpowiednie do chłodnej pogody.

Udostępnij