Dziecko

Jak wybrać odpowiedni prezent na roczek?

Jak wybrać odpowiedni prezent na roczek?

Wybór odpowiedniego prezentu na roczek powinien być dostosowany do wieku i potrzeb dziecka. Wszystkie osoby, które nie posiadają dzieci, a pragną sprawić prezent dziecku np. koleżanki, powinny zainteresować się rozwojem dziecka na danym etapie jego życia.

Rozwój fizyczny i emocjonalny rocznego dziecka

Niektóre roczne dzieci potrafią już stać na nogach, jak również przejść samemu kilka metrów lub z pomocą opiekuna. Dzieci w tym wieku rzadko potrafią usiedzieć w jednym miejscu, dlatego cały czas należy zwracać na nie uwagę. Roczne dzieci potrafią doskonale pokazać, gdzie mają np. oko i stają się bardziej śmiałe wobec obcych. Dzieci na tym etapie życia bardzo lubią się popisywać oraz robić śmieszne miny, które czasami uważają za doskonałą zabawę.

Sprawdzone pomysły na pierwsze urodziny

1.Pojazdy (np. rowerek, chodzik, pchacz) – jest bardzo ciekawym pomysłem na prezent, dzięki któremu dziecko np. może podtrzymywać się podczas prób chodzenia. Należy jednak pamiętać, aby dostosować pojazd do wieku dziecka, ponieważ z niektórych będzie ono mogło korzystać dopiero za kilka miesięcy.
2. Sortery – czyli wszystkie zabawki, które polegają na włożeniu klocka w odpowiedni kształt. Taka zabawka uczy malca koordynacji oraz prawidłowego myślenia, dlatego jest niezastąpionym prezentem dla każdego dziecka.
3. Książeczki wspierające mowę – z uwagi na fakt, że maluchy w tym czasie zaczynają mówić, więc takie książeczki napisane przez logopedę z pewnością będą trafionym prezentem.
4. Drewniane tory np. dla aut – dzieci na tym etapie życia bardzo lubią patrzeć na poruszające się przedmioty, dlatego auto puszczone po torze może okazać się świetną dla nich zabawką. Pamiętajmy, że tego rodzaju zabawek jest dużo, a auto mogą zastępować np. kulki czy ludziki.
5. Puzzle – duże piankowe puzzle z pewnością zaciekawią dziecko zwłaszcza, gdy pokażemy mu, że można je dowoli układać, a nawet po nich chodzić.
6. Klocki do układania – dziecko może z nich stworzyć przeróżne kształty, jednak najlepsza zabawa zaczyna się wtedy kiedy mogą zburzyć swoją konstrukcję. Wybór takich klocków jest ogromny, należy jednak zwracać uwagę na te najlżejsze, aby nie wyrządziły dziecku krzywdy. Najtrafniejsze będą te przeznaczone do budowania wież.
7. Maskotki – zawsze są sprawdzonym prezentem, należy jednak pamiętać, by wybierać takie, które nie posiadają zbędnych elementów, ponieważ mogą odpaść i zostać połknięte przez dziecko.
8. Zabawki interaktywne – ciekawa zabawka interaktywna będzie idealnym prezentem. Niektóre modele uczą dzieci kilkunastu słów, alfabetu oraz cyferek, a przy tym wydają ciekawe melodyjki i świecą zachęcając dziecko do wspólnej zabawy.
9. Huśtawka – możemy kupić stojącą lub taki model, który montuje się na suficie lub futrynach. Pamiętajmy, że jeżeli zostaną np. haki w suficie, zawsze możemy powiesić na nich np. fotel

Prezent na roczek dla aktywnych dzieci

Takie prezenty są idealne dla dzieci, które posiadają niespożyte pokłady energii. Do tego rodzaju zabawek zaliczamy:
– basen z piłkami
– bramkę z piłką
– konika na biegunach
– skoczki
– domki zabaw

Zabawki na dwór

Jeśli urodziny dziecka odbywają się w cieplejsze dni, śmiało możemy na prezent wybrać zabawki, które dziecko weźmie ze sobą na podwórko. Do tego rodzaju zabawek zaliczamy:
– wszelkiego rodzaju zestawy foremek do piaskownicy
– wózek dla lalek
– piłki
– basen (dla osób posiadających ogródek)
– huśtawka (dla osób posiadających ogródek)
– samochody (np. koparka, ciężarówka)

Jak możemy zauważyć, prezentów na pierwsze urodziny jest bardzo dużo, a wszystkie wymienione tutaj są odpowiednie dla rocznych dzieci.

Udostępnij