Uroda

Olejek do demakijażu – co warto wiedzieć na temat tego kosmetyku?

Olejek do demakijażu – co warto wiedzieć na temat tego kosmetyku?

Makijaż bez wątpienia upiększa, wydobywa wszelkie atuty urody, podkreśla to, co chce zaznaczyć kobieta. Trzeba jednak pamiętać o tym, że makijaż również zapycha pory skóry, sprawiając, że pojawiają się zaskórniki i wągry. Bardzo ważne jest zatem to, aby go dokładnie usunąć, zanim pójdzie się spać. Obecnie w drogeriach można kupić wiele kosmetyków do demakijażu. Popularny jest między innymi olejek, który świetnie sprawdza się chociażby wtedy, gdy używa się kosmetyków mineralnych oraz wodoodpornych.

Olejek do demakijażu

Olejek do demakijażu to kosmetyk tłusty, który doskonale radzi sobie z usuwaniem kosmetyków wodoodpornych. Będzie świetny wtedy, gdy stosuje się na przykład mocny, kryjący fluid, a także wodoodporne cienie i tusz. Ze względu na swoją tłustą formułę dosłownie rozpuści on wszystkie kosmetyki, a gdy zmyje się go wraz z resztkami makijażu z twarzy, skóra pozostanie idealnie czysta, promienna. Trzeba tylko znaleźć dobry olejek, który będzie wydajny, a także skuteczny. Chociaż na rynku kosmetycznym nie brakuje tych produktów, kobiety często długo poszukują swojego ideału.

Jaką konsystencję ma olejek do demakijażu?

Olejki do demakijażu mogą mieć różną konsystencję po połączeniu ich z wodą. Niektóre pozostają wciąż tłuste i oleiste, inne zmieniają się na przykład w bardzo przyjemną emulsję do mycia twarzy. Dlatego też zawsze warto sprawdzić, jak pracuje kosmetyk po połączeniu go z wodą. Jeśli ma się wątpliwości, czy jego konsystencja będzie odpowiednia, można zapytać kogoś w drogerii lub perfumerii. Aplikuje się je również w różny sposób. Niektóre mają pipetę, dlatego też nabiera się nią porcję kosmetyku, a następnie nakłada na skórę. Potem wystarczy wmasować olejek, łącząc go z niewielką ilością wody, po czym usunąć. Można robić to przy pomocy wacika kosmetycznego albo specjalnej rękawicy do demakijażu. Olejki, które po połączeniu z wodą stają się emulsjami do mycia twarzy, często aplikuje się po prostu pompką.

Dla kogo olejek do demakijażu?

Olejki mają działanie łagodzące, dlatego będą doskonałe dla skóry suchej, podrażnionej, która wymaga łagodnej pielęgnacji. Mogą nie do końca sprawdzić się w przypadku skóry mieszanej i tłustej. Mimo wszystko warto dać im szansę, a jeśli kosmetyk zapycha pory, używać na przykład co drugi dzień, na zmianę z innym kosmetykiem. Fankami olejku do demakijażu są też kobiety, które cenią kosmetyczne nowości. Olejki pozwalają na zgłębienie wyjątkowych rytuałów pielęgnacyjnych, co przynosi ukojenie dla zmysłów i jest przyjemnością samą w sobie. Dlatego sporo pań sięga po kosmetyki, bo to dla nich wspaniała chwila dla siebie podczas kontynuowania rytuałów pielęgnacyjnych.

Ile kosztuje olejek?

Olejki do demakijażu to trochę droższe kosmetyki, dlatego też trzeba nastawić się na wydatek nawet kilkudziesięciu złotych. Mimo wszystko warto spróbować przynajmniej jeden raz, ponieważ są też bardzo wydajne i starczają naprawdę na długo. To zatem jeden z tych kosmetyków, który odpowiednio aplikowany, może być używany nawet przez dwa lub trzy miesiące. Coraz więcej marek naturalnych ma w swoim portfolio takie olejki. Trzeba ich szukać głównie wśród producentów, którzy stawiają na kosmetyki oparte o świetnej jakości składniki. Olejki muszą być przechowywane w ciemnych flakonach, najlepiej ze szkła, aby się nie psuły. To niestety dodatkowo podnosi koszty kosmetyków, stąd też wyższa cena w porównaniu do klasycznego mleczka czy płynu micelarnego. Dla miłośniczek pięknego designu, takie wyjątkowe, minimalistyczne opakowania będą wspaniałą ozdobą toaletki.

Udostępnij