Dziecko

Pościel dla dzieci – jak wybrać najlepszą?

Pościel dla dzieci – jak wybrać najlepszą?

Choć sen jest bardzo ważnym elementem życia wszystkich ludzi, szczególną rolę odgrywa w przypadku najmłodszych. To w jego trakcie mają bowiem miejsce procesy regeneracji organizmu, a także jego wzrostu. Pościel dla dzieci jest produktem, który pozwoli stworzyć komfortowe warunki sprzyjające wypoczynkowi. Czym kierować się podczas jej zakupu aby wybrać tę najlepszą?

Produkt idealnie dopasowany do potrzeb

Najważniejszy aspekt to oczywiście rozmiar. Aktualnie oferta branży jest na tyle szeroka, że można bez trudu znaleźć komplety pościeli dla dzieci w różnym wieku. Aby dokładnie określić to, czego potrzebujemy, warto wziąć pod uwagę wiek pociechy oraz wymiary materaca. Podejdźmy do tego rzetelnie, gdyż za małe tekstylia nie pokryją w całości łóżka, a te zbyt duże będą się z kolei z niego zsuwały. W obu przypadkach zaowocuje to irytacją i niepotrzebnymi problemami. Warto mieć na uwadze fakt, że z reguły producenci proponują pościel dla dzieci 100 x 135 cm przeznaczoną dla tych, które nie ukończyły jeszcze piątego roku życia, oraz większe komplety w rozmiarze 140 x 200 cm oraz 160 x 200 cm dla tych starszych oraz dla nastolatków. Bardzo istotna kwestia to materiał. Najlepiej zainwestować w tkaniny wysokiej jakości, naturalne, które cechuje higroskopijny charakter, odporność na intensywny proces eksploatacji oraz miękkość i delikatność. Powinny otulać subtelną warstwą, która zapewni ciepło i nie będzie drażniąca dla skóry. Godne polecenia będą pod tym względem pościele dla dzieci uszyte ze stuprocentowej bawełny, flaneli oraz satyny.

Atrakcyjna i praktyczna pościel

Jeżeli chodzi o wypełnienie, najlepszym wyborem będzie syntetyczne, składające się z granulatu. Jest sprężyste, antyalergiczne i nie przyciąga cząsteczek kurzu. To doskonała i uniwersalna opcja. Przeglądając poszczególne komplety należy zwrócić uwagę na atesty przyznawane tekstyliom, takie jak chociażby Oeko-Tex Standard 100, które potwierdzają, że nie posiadają one szkodliwych substancji chemicznych, metali ciężkich i innych niekorzystnych dla zdrowia związków. Ostatnim kryterium są walory estetyczne. Tutaj jest z czego wybierać, bowiem pościel dla dzieci jest dostępna w wielu wersjach kolorystycznych. Nie brakuje podstawowych barw takich jak biel, czy odcienie beżu i szarości, tych intensywnych i wyrazistych, a także wzorów. Dużą popularnością cieszą się nadruki geometryczne, kwiatowe oraz przedstawiające znanych i lubianych bohaterów filmów i bajek dla najmłodszych.

Udostępnij