Uroda

Siemię lniane na włosy – czy warto?

Siemię lniane na włosy – czy warto?

Siemię lniane na włosy to jeden najpopularniejszych domowych sposobów na piękne włosy. Dzięki masce z siemienia lnianego można nie tylko odżywić, ale również odpowiednio nawilżyć włosy, dzięki czemu zawsze prezentować będą się bardzo okazale. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla tych osób, które chcą poznać największe zalety i właściwości siemienia lnianego.

Siemię lniane właściwości

Jeszcze kilka lat temu siemię lniane wykorzystywane było głównie jako niezawodny lek na różnego typu problemy żołądkowe i jelitowe. Niepozorne nasiona bardzo pozytywnie wpływają również na układ krwionośny i hormonalny. Drogocenne składniki odżywcze, które zawarte są w siemieniu lnianym bardzo szybko przenikają do struktury skóry, paznokci i włosów. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że na półkach sklepowych coraz częściej można znaleźć rewelacyjne kosmetyki pielęgnacyjne oparte właśnie na siemieniu lnianym. Składnik ten zawiera nie tylko składniki odżywcze, ale również witaminy i minerały. Mowa tutaj przede wszystkim o witaminach A, B1, B2, B6, C, D, K, E. Jeżeli chodzi o minerały, to siemię lniane na włosy może pochwalić się wysoką zawartością żelaza, wapnia, potasu, cynku, miedzi, selenu i fosforu. Nie można zapominać także o nienasyconym kwasie tłuszczowym omega 3.

Do jakich włosów nadaje się siemię lniane?

Z praktycznego punktu widzenia siemię lniane może być tak naprawdę stosowane na wszystkie rodzaje włosów. Popularne maseczki z nasion lnu przynoszą najbardziej satysfakcjonujące rezultaty w przypadku suchych włosów, które są mocno zniszczone i mają niestety tendencję do rozdwajania. Kosmetyki zawierające w swoim składzie siemię lniane doskonale sprawdzą się nawet w przypadku włosów kręconych i falowanych. Prostowanie włosów i kręcenie ich na lokówce niestety znacząco osłabia i wysusza poszczególne pasemka włosów. W takiej sytuacji tym bardziej warto postawić na sprawdzone kosmetyki naturalne, które są bezpieczne w stosowaniu. Mało osób zdaje sobie sprawę również z tego, że systematyczne stosowanie siemienia lnianego znacząco przyśpiesza naturalny wzrost włosów. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że składnik ten docenią osoby, które mają mniejsze lub większe problemy z łysieniem. Len doskonale nawilża skórę głowy, dlatego też idealnie sprawdzi się również przy szybko przetłuszczających się włosach.

Warto zobaczyć: https://www.kobieca-strefa.pl/test-na-porowatosc-wlosow-ktory-mozesz-wykonac-w-domu/

siemie lniane

Siemię lniane na włosy – jak pielęgnować włosy?

Siemię lniane na włosy można stosować na bardzo wiele sposobów. Najpopularniejszymi kosmetykami są oczywiście wspomniane powyżej maseczki z siemienia lnianego. Aby przygotować domową maseczkę na włosy wystarczą jedynie dwie łyżki ziaren lnu i szklaneczka wody. Tak przygotowaną mieszankę należy podgrzewać na ogniu przez około 10 minut. Aby uzyskać rewelacyjną miksturę należy następnie przecedzić ją przez gęste sito albo zwykłą gazę. Przy zbyt gęstej mieszance można oczywiście dodać nieco wody. Dobra maseczka na włosy powinna do złudzenia przypominać konsystencją kisiel. Aby uzyskać najlepszy efekt maseczkę należy nałożyć na wilgotne włosy. Nie można zapominać także o skórze głowy, która odgrywa bardzo ważną rolę. Końcowy efekt można spotęgować nakładając na głowę czepek foliowy. Po godzinnej kuracji należy maseczkę spłukać ciepłą wodą.

W profesjonalnych sklepach kosmetycznych można znaleźć także rewelacyjne płukanki z siemienia lnianego. Ich proces produkcji do złudzenia przypomina powyżej opisany przepis na maseczkę. W przypadku płukanek niezbędne jest dodanie większej ilości wody, dzięki czemu konsystencja nie będzie tak bardzo gęsta. Płukanki należy oczywiście stosować podczas mycia włosów. Aby uzyskać najlepszy efekt pamiętać należy o tym, aby płukanki nie zmywać.

Opisując najpopularniejsze kosmetyki oparte na siemieniu lnianym nie można zapominać także o mgiełkach do włosów. Aby przygotować idealną mgiełkę jedną łyżeczkę lnu należy zalać ok. 100 ml wody. Tak przygotowaną miksturę należy gotować na małym ogniu przez 10 minut. Przecedzoną maź należy wlać do specjalnego atomizera. Dobrym pomysłem jest dodanie do mgiełki kilku kropelek oliwy z oliwek. Jako dodatek doskonale sprawdzi się także olej z pestek winogrona. Wiele osób do mgiełki lnianej dodaje również olejek eteryczny, dzięki któremu można liczyć na przyjemny zapach. Mgiełkę zaleca się stosować głównie na wilgotne i suche włosy.

Jakie są rodzaje siemienia lnianego?

Opisywane siemię lniane to nic innego jak popularne nasiona lnu. W dzisiejszych czasach w branży kosmetycznej wykorzystywane są głównie dwie odmiany siemienia lnianego. Mowa tutaj oczywiście o siemieniu brązowym i złocistym. Lepszymi właściwościami odżywczymi dla włosów mogą pochwalić się siemiona złociste. Na półkach sklepowych można kupić nie tylko siemię lniane w ziarenkach, ale również w formie zmielonej. Osoby, które chcą samodzielnie przygotować kosmetyki do pielęgnacji włosów powinny postawić na całe ziarna. Wynika to oczywiście z tego, ze fabryczne mielenie nasion niestety niekorzystnie wpływa na utratę składników odżywczych.

Moda na żel lniany

W ostatnim czasie jest bardzo duża moda na żel lniany. Mowa tutaj oczywiście o tzw. gluteku lnianym, który pozytywnie wpływa na kondycję włosów. Rewelacyjny żel lniany można wykorzystać także jako naturalny stylizator pasemek. Największym atutem opisywanego żelu jest to, że nie zawiera on w swoim składzie żadnych konserwantów i niebezpiecznych silikonów. Żel lniany bez problemu można nałożyć na suche włosy. Glutek rewelacyjnie sprawdzi się zwłaszcza w przypadku stylizacji i pielęgnacji włosów wysokoporowatych. W dużej mierze to właśnie dzięki temu kosmetykowi włosy nie będą się tak bardzo elektryzować i puszyć. Żel z nasion lnu można bez problemu zrobić w domu. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby kupić gotowy produkt w sklepie.

Olej lniany na włosy

Z miesiąca na miesiąc coraz większą popularność zyskuje także olej lniany, który jest najlepszą alternatywą dla powyżej opisanej maseczki. Rozgrzana w dłoniach niewielka ilość olejku potrafi uratować nawet bardzo zaniedbaną fryzurę. Pamiętać należy jedynie o tym, aby olejek dokładnie spłukać po około 15 minutach po nałożeniu. Godne polecenia są olejki, które w swoim składzie zawierają lignany. Mowa tutaj o popularnych fitoestrogenach, które pozytywnie wpływają na gospodarkę hormonalną całego organizmu. Olej z lignany jest dobry wyborem dla osób, które mają problemy z wypadającymi włosami.

Polecamy: https://www.kobieca-strefa.pl/swiadoma-pielegnacja-wlosow-kompendium-wiedzy/

siemie lniane na włosy

Co warto wiedzieć?

Siemię lniane w swoim składzie zawiera miedź, która ma bezpośredni wpływ na poziom pigmentacji włosów. Ogromną rolę odgrywa także żelazo, którego niedobór jak powszechnie wiadomo bardzo niekorzystnie wpływa na cały organizm. Siemię lniane wzbogacone jest również w kwas AHA, który doskonale radzi sobie ze stanami zapalnymi. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że choroby wywołane stanami zapalnymi negatywnie wpływają na wzrost włosa. Dzięki kwasowi AHA poszczególne pasemka włosów stają się sprężyste i elastyczne. Z wymienionych wcześniej witamin najważniejszą rolę w pielęgnacji włosów odgrywa oczywiście witamina B i E. Ta pierwsza nie tylko wzmacnia włosy, ale również sprawia, że znacznie szybciej rosną. Witamina E od wielu lat ceniona jest w kosmetyce jako niezawodny przeciwutleniacz. Głównym zadaniem witaminy E jest neutralizowanie działania wolnych rodników, które atakują skórę głowy.

Warto zobaczyć: https://www.kobieca-strefa.pl/olejowanie-wlosow-naturalny-zastrzyk-zdrowia/

Jak często stosować kosmetyki lniane do włosów?

Częstotliwość stosowania kosmetyków lnianych w dużej mierze uzależniona jest od zniszczenia pasemek. Opisane olejki lniane w zależności od swoich indywidualnych potrzeb i preferencji można stosować co dnia albo 1-2 razy w miesiącu. Osoby, które po raz pierwszy sięgają po kosmetyki z siemienia lnianego powinny skorzystać z tej drugiej opcji i ocenić efekt końcowy. Gluten lniany można stosować w identyczny sposób. Jeżeli chodzi o kosmetyki do stylizacji, to z ich dobrodziejstwa można korzystać zawsze. Kosmetyki z siemienia lnianego stosowane zewnętrznie na włosy nie powinny przynosić żadnych skutków ubocznych. W skrajnych sytuacjach mogą pojawić się reakcje alergiczne. Przed nałożeniem nowego preparatu na włosy warto przeprowadzić test na odsłoniętym fragmencie skóry. Olej albo żel lniany najlepiej wysmarować na ramieniu i sprawdzić, czy nie pojawią się podrażnienia i zaczerwienienia.

Udostępnij