Lifestyle

Wynajem sali na wesele i inne imprezy okolicznościowe

Wynajem sali na wesele i inne imprezy okolicznościowe

Chcąc zorganizować wesele, kinderparty czy imprezę z okazji osiemnastych urodzin, musimy zacząć myśleć o tym odpowiednio wcześniej. Podstawowym aspektem takich przyjęć jest sala. Niekiedy ciężko trafić na wolny termin, a obecne czasy sprawiają, że ceny za wynajem sali mogą nas zaskoczyć i to niekoniecznie pozytywnie.

Organizacja wesel – wynajem sali i wydatki

Wesele to bez wątpienia jedna z najważniejszych imprez, które organizuje się w życiu. Przyszli nowożeńcy zazwyczaj planują ten dzień bardzo szczegółowo, ponieważ chcą, aby przebiegł on tak, jak sobie wymarzyli. Zanim dojdzie do załatwiania spraw związanych z zabawą, przed parą młodą stoją jeszcze zadania organizacji ceremonii zaślubin oraz wszystkich niezbędnych dodatków. Nas jednak będzie interesował szczególnie wynajem sali i związane z nim wydatki.

W pierwszej kolejności musimy zastanowić się, gdzie chcemy zorganizować nasze wesele. Interesuje nas wynajem sali w domu weselnym, restauracji czy może marzy się nam wesele w plenerze? Istotną kwestią przy tym wyborze jest liczba gości, których planujemy zaprosić na naszą uroczystość.

Domy weselne zazwyczaj wyceniają swoje usługi w talerzu na osobę. Zakładając, że zamierzamy zorganizować wesele dla stu osób, musimy liczyć się z kwotami zaczynającymi się od dwustu, a kończącymi na nawet czterystu złotych. W cenie talerza zazwyczaj mieści się obiad, zimna płyta i napoje bezalkoholowe, jednak zawsze lepiej zapytać o tę kwestię przed wynajmem. 

Wynajem sali na wesele w restauracji wiąże się z niższą ceną. Kwota, którą zapłacimy za osobę prawdopodobnie nie będzie przekraczać dwustu złotych. Musimy mieć jednak na uwadze, że na ten rodzaj przyjęcia będziemy mogli zaprosić mniejszą liczbę gości niż do domu weselnego. Ilość osób, którą jest w stanie pomieścić dana restauracji to indywidualna kwestia każdego lokalu.

Kolejnym, coraz popularniejszym pomysłem jest organizacja wesel w plenerze. Tak naprawdę jedynym ograniczeniem jest pora roku – najlepiej zaplanować je w cieplejszych miesiącach. W tym przypadku cena oraz ilość gości zależy tylko od nas. Możemy wybrać dowolne miejsce i formę takiego wesela, wszystko zależy od naszej wyobraźni.

Wynajem sali na kinderparty

Zorganizowanie kinderparty w sali zabaw to dobry wybór dla rodziców, którzy chcą zaoszczędzić czas i mieć pewność, że ich pociechy będą się dobrze bawiły. Po pierwsze, takie lokale oferują wiele atrakcji dla najmłodszych, a po drugie rodzice nie muszą martwić się o sprzątanie i zakupy. Wyprawienie imprezy np. urodzinowej poza domem sprawi, że zabawa będzie niezapomniana zarówno dla solenizanta, jaki dla wszystkich zaproszonych gości.

Z jaką kwotą musimy się liczyć decydując się na wynajem sali zabaw w celu organizacji kinderparty? To oczywiście zależy od wielu czynników:

  • liczba zaproszonych gości oraz czas przebywania na sali – ceny za osobę mieszczą się zazwyczaj w przedziale od pięćdziesięciu do stu dwudziestu złotych
  • posiłki i napoje – około dwadzieścia złotych za osobę 
  • dodatkowe atrakcje – np. usługi animatora, które kosztują od stu do dwustu złotych za godzinę

18 urodziny – impreza wprowadzająca w dorosłość

Dla wielu młodych ludzi 18 urodziny to bardzo ważny dzień. W końcu to właśnie wtedy w świetle prawa stają się pełnoletni. Często najlepszym pomysłem na organizację tej imprezy jest wynajem sali, zwłaszcza w przypadku, gdy dzień urodzin wypada w zimnych porach roku i nie możemy wyprawić ich w plenerze.

Wbrew pozorom, impreza osiemnastkowa może wiązać się ze sporymi kosztami. Ceny za wynajem sali zaczynają się od 600 złotych, a kończą na nawet 2000 złotych. Wszystko zależy od tego, czy płacimy tylko za wynajem powierzchni, czy korzystamy z cateringu oraz pełnej obsługi.

Najlepszym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy jest zorganizowanie 18 urodzin w kilka osób oraz wybór odpowiedniego lokalu. Trzeba zastanowić się, czy na pewno potrzebujemy pełnej obsługi i luksusowej knajpy. Często opiekunami na takiej imprezie są rodzice, co również obniża koszty. Dobrą informacją dla rodziców jest to, że przeważnie dla uczestników imprezy osiemnastkowej miejsce do tańczenia, przekąski i alkohol to wszystko, czego potrzebują.

Udostępnij