Uroda

Laminacja brwi – wszystko, co musisz wiedzieć

Laminacja brwi – wszystko, co musisz wiedzieć

Laminowanie brwi to działania mające na celu zmianę kształtu włosów oraz kierunku ich wzrostu. Umożliwia to wykorzystywanie kwasu tioglikolowego, który powoduje rozerwanie wiązania dwusiarczkowego włosa. To z kolei przekłada się na fakt, iż jest on znacznie bardziej elastyczny. Dzięki temu w bardzo łatwy sposób kosmetyczka może nadać włosom upragniony kształt oraz zmienić kierunek ich wzrostu. Podczas zabiegu laminacji, brwi zyskują intensywny blask oraz wyraźną regenerację. 

Laminacja brwi w praktyce

Laminacja brwi może wydawać się skomplikowanym zabiegiem. W praktyce jednak jest to całkowicie bezpieczna oraz bezinwazyjna metoda zagęszczenia, oraz utrwalenia naszych rzęs. Oczywiście, jeżeli mamy o tym jakieś pojęcie. Nałożenie zbyt wielu preparatów, w nieodpowiedniej kolejności mogłoby zakończyć się efektem odwrotnym do oczekiwanego. Cały zabieg należy wykonywać z niezwykłą precyzją. 

Laminowanie brwi w domu – jak to robić?

Cena zabiegu w salonie kosmetycznym waha się pomiędzy 100 a 200 zł. Warto wiedzieć, że laminację możemy przeprowadzić także w domu. Produkty do laminacji znajdziemy w wielu sklepach internetowych oraz stacjonarnych. Przykładem takiego sklepu jest https://www.pimpmylashes.pl/brwi/laminacja/. Możemy zakupić wszystkie potrzebne nam akcesoria osobno lub zainwestować w gotowy zestaw do laminacji brwi, w którym znajdziemy:

 • grzebyki do czesania brwi,
 • patyczki do aplikowania produktów,
 • cleaner (odtłuszczacz),
 • aktywator, który przygotowuje włoski, otwierając ich łuski, 
 • klej do włosków,
 • kosmetyk utrwalający włoski.

Samodzielna laminacja brwi – krok po kroku

Zanim rozpoczniemy samodzielną laminację, należy dokładnie oczyścić dobrze skórę wokół oczu i pozbyć się makijażu. Jak wygląda laminacja brwi w dziesięciu krokach?

 1. Oczyszczenie skóry wokół brwi za pomocą clanera lub soli fizjologicznej.
 2. Wyczesanie włosków grzebykiem oraz wystylizowanie ich ku górze przy pomocy specjalnego kleju.
 3. Nałożenie aktywatora przy pomocy cienkiego aplikatora.
 4. Nałożenie folii spożywczej oraz dociśnięcie jej do włoków, oraz skóry.
 5. Po 10-15 minutach zmycie aktywatora za pomocą patyczka kosmetycznego. Bez użycia wody!
 6. Nałożenie preparatu utrwalającego włoski. Muszą być one starannie pokryte. Wyczesanie włosków grzebykiem.
 7. Ponowne nałożenie folii spożywczej na 10-15 minut.
 8. Zmycie preparatu suchym patyczkiem kosmetycznym oraz przeczesanie włosków czystym grzebykiem.
 9. Regulacja.
 10. Nałożenie olejku pielęgnującego na włoski.

Ile utrzymuje się efekt?

Efekt laminacji utrzymuje się zazwyczaj od 4 do 6 tygodni. Wiele zależy jednak od naszych naturalnych predyspozycji. To, co warunkuje trwałość efektu to przede wszystkim cykl życia włosków. Część z nich bowiem wypada, a w ich miejsce pojawiają się nowe, posiadające swój naturalny kształt. Aby cieszyć się nieprzerwanym efektem, zabieg ten należy powtarzać.

Biorąc pod uwagę fakt, że preparaty przeznaczone do laminacji brwi posiadają szereg odżywczych substancji, z każdym kolejnym zabiegiem będziemy mogły cieszyć się silniejszymi oraz bardziej zagęszczonymi włoskami.

Udostępnij