Uroda

Oczyszczający peeling skóry głowy – sekret mocnych i pięknych włosów

Oczyszczający peeling skóry głowy – sekret mocnych i pięknych włosów

Skóra głowy odgrywa ogromną rolę we wzrastaniu oraz odżywianiu włosów. Stanowi miejsce licznych przemian metabolicznych, które mają bezpośredni wpływ na stan i kondycję pasm. Jej prawidłowe funkcjonowanie uzależnione jest nie tylko od diety, ale także właściwej pielęgnacji. Z tego powodu warto sięgnąć po specjalny peeling dostosowany do jej potrzeb.

Oczyszczenie i odżywienie

Peeling skóry głowy to znakomite uzupełnienie rytuałów pielęgnacyjnych. Jego działanie opiera się na złuszczaniu zrogowaciałej warstwy naskórka, dzięki czemu zapewnia dokładne oczyszczenie całej powierzchni. Zabieg jest prostą metodą, która pozwala pozbyć się resztek kosmetyków do stylizacji, zabrudzeń oraz nadmiaru sebum. Tak przygotowana skóra doskonale przyjmuje dobroczynne składniki zawarte w szamponach i odżywkach. Ponadto wykonywanie masażu poprawia mikrokrążenie, a także przyczynia się do dotlenienia cebulek włosów.

Efekty stosowania peelingu skóry głowy obejmują znaczną poprawę kondycji pasm – są one uniesione oraz wyraźnie mocniejsze. Regularne oczyszczanie ujść mieszków włosowych zapobiega ich zatykaniu, jednocześnie ograniczając utratę włosów. Z kolei lepsze ukrwienie i odżywienie przyczyniają się do szybszego wzrostu kosmyków. Niewątpliwą zaletą złuszczania martwych komórek naskórka jest również redukcja świądu.

Peeling dopasowany do potrzeb skóry

Na rynku kosmetycznym można znaleźć szeroką ofertę produktów złuszczających przeznaczonych do skóry głowy. Ich zróżnicowanie wynika z mechanizmu działania. Wśród dostępnych propozycji zdecydowanie królują peelingi mechaniczne. Zawierają one specjalne drobinki pochodzące z owoców, roślin lub kawy. W wyniku wykonywanego masażu dochodzi do pocierania i ścierania zrogowaciałej warstwy naskórka. Ze względu na stosunkowo wysoką siłę działania produkt może być nieodpowiedni dla skóry wrażliwej.

Alternatywą dla złuszczania mechanicznego jest peeling enzymatyczny. Zawartość specjalnych substancji aktywnych odpowiada za rozpuszczanie struktur komórkowych, co prowadzi do oczyszczenia powierzchni głowy. Jednocześnie stosowanie pozbawione jest konieczności pocierania skóry – stanowi on delikatne rozwiązanie, które nie powoduje podrażnień.

Peeling chemiczny to ostatni przedstawiciel produktów złuszczających martwe komórki naskórka. Jego działanie wynika z wykorzystania kwasu mlekowego, migdałowego czy glikolowego. Wybór odpowiedniego związku uzależniony jest od indywidualnych potrzeb oraz preferencji danej osoby. Kosmetyk zapewnia dokładne oczyszczenie, a ponadto poprawia kondycję skóry głowy.

Jak prawidłowo wykonywać peeling?

Poprawne stosowanie peelingu skóry głowy zapewnia uzyskanie oczekiwanych efektów. Pierwszy krok obejmuje zwilżenie włosów, co ułatwi aplikację produktu. W przypadku środków mechanicznych wykonuje się dokładny masaż, który spowoduje starcie martwych komórek. Z kolei kosmetyki enzymatyczne lub chemiczne wymagają pozostawienia na kilka minut. Po spłukaniu zastosowanego peelingu należy umyć głowę szamponem.

Regularność i konsekwencja mają ogromne znaczenie przy oczyszczaniu skóry głowy. Dzięki nim efekty stosowania są bardziej widoczne, a dodatkowo utrzymują się przez długi czas. Warto jednak pamiętać, że zbyt częsty peeling może powodować uszkodzenia naskórka. Z tego powodu powinien być on wykonywany nie częściej niż raz w tygodniu.

Domowy kosmetyk prosto z kuchni

Wykonanie domowego peelingu stanowi nie tylko proste, ale i ekonomiczne rozwiązanie. Potrzebne produkty można z łatwością znaleźć w każdej kuchni. Doskonałą bazą do stworzenia kosmetyku jest cukier trzcinowy lub sól morska, które odpowiadają za oczyszczanie. W tej roli znakomicie sprawdzą się także fusy po zaparzeniu kawy.

Udostępnij