Uroda

Peeling kawitacyjny w domu od a do z

Peeling kawitacyjny w domu od a do z

W ostatnim czasie jest bardzo duży boom na peeling kawitacyjny, dlatego też tym bardziej nie można przejść obok niego obojętnie. Mowa tutaj oczywiście o specjalnym zabiegu, dzięki któremu w krótkim czasie można dogłębnie oczyścić skórę. Jeszcze kilka lat temu peeling tego typu można było wykonać wyłącznie w profesjonalnym salonie kosmetycznym. W dzisiejszych czasach można skorzystać z wielu profesjonalnych urządzeń, dzięki którym cały zabieg można wykonać samodzielnie w domowych warunkach. Peeling kawitacyjny w domu – jak działa?

Czym tak naprawdę jest kawitacja?

Peeling kawitacyjny skupia się na dokładnym złuszczeniu naskórka, dzięki czemu można idealnie przygotować skórę na przyjęcie drogocennych składników aktywnych. Kawitacja z praktycznego punktu widzenia to nic innego jak głębokie oczyszczenie skóry za pomocą wibracji ultradźwiękowych. Podczas zabiegu jak wspomniano powyżej dochodzi do zmniejszenia ciśnienia, które automatycznie powoduje przemianą cieczy bezpośrednio w gaz. Podczas opisanego procesu powstają mikro-pęcherzyki, które dokładnie wypełnione są rozgrzanym gazem. Kontakt wilgotnej skóry z ultradźwiękami sprawia, że stare komórki warstwy rogowej naskórka złuszczają się, dzięki czemu odsłaniają się znacznie zdrowsze warstwy skóry. Warto wspomnieć także o tym, że zwiększone mikrokrążenie znacznie lepiej dotlenia skórę.

Zobacz także: https://www.kobieca-strefa.pl/jak-rozpoznac-typ-cery-aby-moc-odpowiednio-o-nia-zadbac/

Peeling kawitacyjny w domu efekty

Peeling kawitacyjny przynosi bardzo satysfakcjonujące efekty, dlatego też cieszy się on tak dużym zainteresowaniem. Efekty są najbardziej widoczne zwłaszcza wtedy, gdy zabieg wykonywany będzie systematycznie. Kluczem do sukcesu jest tak naprawdę dokładne nawilżenie skóry po jej oczyszczeniu. Dzięki zabiegowi można w krótkim czasie zregenerować skórę i mięśnie mimiczne. Jest to idealny zabieg dla osób, które chcą nie tylko przyśpieszyć mikro-krążenie, ale również dla osób, które chcą przyśpieszyć usunięcie zanieczyszczeń skóry i usunąć nieprzyjemne dla oka przebarwienia naskórkowe. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że peeling kawitacyjny poprawia strukturę blizn i ma pozytywny wpływ na poprawę wymiany jonowej. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że znacząco zwiększa się produkcja kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Dzięki zabiegowi dogłębnie można oczyścić nie tylko skórę twarzy, ale również skórę szyi i dekoltu.

peeling kawitacyjny w domu

Peeling kawitacyjny przeciwwskazania

Peeling kawitacyjny nie jest dobrym wyborem dla osób, które zmagają się z nieuregulowaną chorobą tarczycy. Z zabiegu należy zrezygnować również przy chorobach nowotworowych i przy niewydolnością krążenia. Zabieg peelingu kawitacyjnego nie jest także wskazany dla osób z delikatną cerą. Osoby, które mają skłonność do częstych stanów zapalnych skóry powinny rozejrzeć się za nieco innymi zabiegami. Z peelingu powinny zrezygnować również osoby, które korzystają z rozrusznika serca i osoby u których zdiagnozowano padaczkę.

Jak peeling kawitacyjny wykonać w domu?

Aby skorzystać z domowego peelingu kawitacyjnego należy zainwestować w specjalne urządzenie. Najtańsze urządzenia kosztują nieco ponad 100 zł, czyli tyle ile dwa zabiegi peelingu kawitacyjnego w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Droższe modele do wydatek rzędu 300-500 zł. Osoby, które mają nieco więcej gotówki do wydania mogą pozwolić sobie na zakup sprzętu do nawet 1000 zł. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się bezprzewodowe urządzenia na baterie, które wyglądem do złudzenia przypominają elektroniczne termometry. Godne uwagi są modele z praktycznym wyświetlaczem, dzięki któremu będzie można dokładnie ustawić odpowiednie parametry i na bieżąco śledzić efekty pracy. Aby wybrać wysokiej jakości sprzęt do domu warto zwrócić uwagę na dostępne funkcje. Przydać może się nie tylko dodatkowy wskaźnik informujący o poziomie baterii, ale również praktyczna funkcja odmierzania czasu.

Aby wykonać peeling kawitacyjny w domu oprócz powyżej opisanego sprzętu niezbędne są także porządne waciki i specjalny płyn. Aby doszło do kawitacji należy oczywiście odpowiednio nawilżyć skórę. Jako płyn w zupełności wystarczy zwykła woda źródlana. Dobrze sprawdzi się również tonik bezalkoholowy albo specjalna sól fizjologiczna. Osoby, które podczas zabiegu chcą skorzystać również z przyjemnego efektu aromaterapii powinny postawić z kolei na wodę różaną.

Warto zobaczyć: https://www.kobieca-strefa.pl/test-na-porowatosc-wlosow-ktory-mozesz-wykonac-w-domu/

Jak wykonać zabieg w domu?

W pierwszej kolejności należy wspomnieć o tym, aby przed zabiegiem zdjąć biżuterię i wszystkie elementy metalowe. Pamiętać należy w szczególności o aparacie na zęby. Kobiety muszą wykonać kompleksowy demakijaż. Skóra podczas zabiegu cały czas musi być lekko wilgotna. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że gdy wyschnie, to należy ją ponownie przetrzeć wilgotnym wacikiem. Ważne jest także to, aby podczas zabiegu suchym wacikiem regularnie zbierać wszelkie zanieczyszczenia, które gromadzą się na szpatułce. Dużym błędem jest trzymanie szpatułki przez dłuższy czas w jednym miejscu. W ten sposób może niestety dojść do uszkodzenia skóry albo do jej poparzenia. Jeżeli istnieje taka możliwość to zabieg najlepiej wykonać przed lustrem. Sam zabieg nie powinien trwać dłużej niż 15 minut. Ostatnim etapem peelingu kawitacyjnego jest dokładne przemycie skóry płynem i usunięcie pozostałych resztek zanieczyszczeń. Dobrym pomysłem jest również naniesienie porządnego kremu.

peeling kawitacyjny

Jak często można przeprowadzać zabieg?

Peeling kawitacyjny w domu należy wykonywać raz w tygodniu. Pamiętać należy także o tym, że z zabiegu można korzystać przez 5-6 tygodni. Osoby, które mają mocno zanieczyszczoną cerę mogą oczywiście zdecydowanie częściej skorzystać z domowego zabiegu. Przy cerze bardzo delikatnej wystarczy jeden zabieg w miesiącu. Jeżeli zabieg wykonujemy głównie w sezonie letnim, to niezbędne jest użycie skutecznych kremów z filtrem. Wynika to oczywiście z tego, że delikatna skóra jest zdecydowanie bardziej narażona na promienie słoneczne. Jeżeli istnieje taka możliwość, to z zabiegu warto skorzystać przede wszystkim w sezonie zimowym. Przy skórze normalnej prawidłowa regeneracja naskórka zazwyczaj trwa około miesiąca. Osoby początkujące powinny wykonać pierwsze zabiegi właśnie z miesięcznym odstępem czasowym, aby przyzwyczaić skórę.

Polecamy: https://www.kobieca-strefa.pl/annabelle-minerals-puder-oraz-inne-kosmetyki-tej-marki/

Kto powinien skorzystać z zabiegu w pierwszej kolejności?

Peeling kawitacyjny jest idealnym wyborem dla osób, które mają problemy z przetłuszczającą się skórą i rozszerzonymi porami. Z opisanego powyżej zabiegu bardzo często korzystają również osoby ze zmianami trądzikowymi i zaskórniakami. Zmęczona i odwodniona skóra twarzy wymaga systematycznej pielęgnacji i regeneracji, dlatego też peeling kawitacyjny w tym przypadku jest strzałem w dziesiątkę. Osoby, które zauważyły mniejsze lub większe problemy ze sprężystością skóry także powinny skorzystać z olbrzymiego dobrodziejstwa peelingu kawitacyjnego. Identycznie wygląda sytuacji w przypadku osób, których cera nadmiernie narażona jest na ekspozycję na słońce. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że dzięki peelingowi kawitacyjnemu można zredukować drobne zmarszczki, dlatego też jest to najlepszy wybór dla osób, które chcą zahamować skutki starzenia się skóry.

Udostępnij