Lifestyle

Podgrzewacz do butelek – czy jego kupno to zbędny wydatek?

Podgrzewacz do butelek – czy jego kupno to zbędny wydatek?

Wielu rodziców wychodzi z założenia, że podgrzewacz do butelek to zbędny dodatek, bez którego można obyć się, stanowiąc opiekę nad dzieckiem. Wystarczy jednak raz z niego skorzystać, aby szybko obalić tę teorię. Urządzenie bowiem pozwala szybko i bezproblemowo przygotować mleko lub danie ze słoiczka, a całą swoją siłę ukazuje w nocy, kiedy głodny malec niemal natychmiast dostaje upragnioną porcję jedzenia – nie wybudzając płaczem innych domowników.

Dla kogo polecany?

Podgrzewacz do butelek jest zatem idealnym rozwiązaniem dla wszystkich matek, bez wyjątku. Dotyczy to zarówno tych karmiących mlekiem modyfikowanym, jak i naturalnie, ale odciągających pokarm i przechowujących go w lodówce. W każdym przypadku sprawdzi się doskonale, o czym zresztą świadczą opinie wielu zadowolonych matek.

Jak działa?

Zasada działania podgrzewacza do butelek jest bardzo prosta. Podobnie jak sposób jego użycia. W przypadku większości modeli, jedyne, co należy zrobić, to podłączyć do gniazdka elektrycznego i napełnić wodą. Kolejnym krokiem jest umieszczenie w pojemniku, wybranie odpowiedniego trybu działania oraz ustawienie temperatury. Znajdująca się wewnątrz woda podgrzeje jedzenie, dzięki czemu jest ono gotowe do podania – nawet w 2 minuty! Urządzenie znacznie przewyższa swoimi możliwościami tradycyjną kuchenkę mikrofalową. Wstawione mleko ma bowiem cały czas taką samą temperaturę. A proces grzania przebiega szybciej i sprawniej niż przy użyciu mikrofali.

Podgrzewacze do butelek mogą być standardowe, czyli przeznaczone do podgrzania mleka i słoiczków w domu lub samochodowe, które dodatkowo zawierają przejściówkę umożliwiającą użycie w aucie.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu podgrzewacza do butelek?

Aby korzystanie z podgrzewacza było wygodne i satysfakcjonujące, warto pamiętać o kilku czynnikach, które w dużej mierze wpłyną na dobry zakup. Po pierwsze – rozmiar. Większość urządzeń dostępnych w sprzedaży jest uniwersalna, co oznacza, że pozwala na podgrzanie butelek o różnej średnicy, jak i słoiczków. Można jednak zakupić wyłącznie urządzenia podgrzewające butelki.

Po drugie – regulacja temperatury i możliwy zakres. Wielu producentów oferuje urządzenia z możliwością ustawienia temperatury – aż do 100 stopni Celsjusza. To przydatna funkcja, albowiem podgrzewacz do butelek nie tylko pozwoli na komfortowe zagrzanie mleka czy jedzenia ze słoiczka, ale również umożliwi przeprowadzenie sterylizacji (która powinna odbyć się w temperaturze powyżej 90 stopni Celsjusza).

Po trzecie – funkcje. Wiele urządzeń jest wyposażonych nie tylko w tryb podgrzania i podtrzymywania temperatury (nawet do 10 godzin), ale również odmrażania pokarmu.

Udostępnij