Uroda

Wolumetria twarzy – czym się charakteryzuje?

Wolumetria twarzy – czym się charakteryzuje?

Z upływem lat twarz niestety traci swój naturalny owal. W dużej mierze wynika to z tego, że z biegiem czasu tkanka tłuszczowa przemieszcza się stopniowo z policzków ku dołowi. Taki proces sprawia, że twarz traci swoją pierwotną objętość, dlatego też wygląda na znacznie starszą. Wiotka i mniej elastyczna skóra nie prezentuje się zbyt okazale. Wolumetria twarzy jest doskonałym wyborem właśnie dla tych osób, które chcą poprawić owal twarzy i odbudować odpowiednią symetrię. Dzięki współczesnej medycynie estetycznej można także wymodelować podbródek i policzki. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych osób, które chcą poznać najskuteczniejsze metody modelowania twarzy.

Czym tak naprawdę jest wolumetria twarzy?

Termin wolumetria twarzy odnosi się bezpośrednio do chęci zmiany rysów twarzy. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszy się oczywiście wolumetria twarzy przy zastosowaniu kwasu hialuronowego. W profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej spotkać można się także z liftingiem miękkim, który skupia się na przeszczepieniu własnego tłuszczu. Przez wiele osób pojęcie wolumetria rozumiane jest jako modelowanie twarzy bez użycia skalpela. Dzięki nowoczesnej medycynie można poprawić nie tylko owal twarzy, ale również uwydatnić policzki, czy też wyrównać kontury. Dzięki jędrnej skórze można rozwiązać problem ze zmarszczki. Warto wspomnieć także o tym, że zabiegi poprawy owalu twarzy zarezerwowane są nie tylko dla kobiet, ale również dla mężczyzn.

Zobacz także: https://www.kobieca-strefa.pl/jak-rozpoznac-typ-cery-aby-moc-odpowiednio-o-nia-zadbac/

wolumetria

Dla kogo jest wolumetria twarzy?

Z wolumetrii twarzy bardzo często korzystają osoby, które mają mniejsze lub większe problemy z zapadniętymi kościami policzkowymi. Poprawa owalu twarzy przynosi satysfakcjonujące wyniki nie tylko przy opadających policzkach, ale również przy zapadającej skórze pod oczami. Z dobrodziejstwa wolumetrii bardzo często korzystają osoby, które chcą poprawić rysy twarzy i zredukować zmarszczki/bruzdy. Profesjonalna wolumetria doskonale sprawdzi się także przy lipoatrofii jarzmowej, czy też przy różnorodnych ubytkach objętości twarzy.

Wolumetria własnym tłuszczem – co trzeba wiedzieć?

Modelowanie twarzy własnym tłuszczem wbrew pozorom jest bardzo prostym zabiegiem, który polega na wstrzyknięciu własnego tłuszczu w okolicach kości policzkowych. W dużej mierze to właśnie dzięki temu zabiegowi można raz na zawsze zlikwidować problem z zapadniętymi policzkami, czy też pozbyć się zapadniętej żuchwy. Lipofilling bardzo często wykonywany jest u pacjentów po urazach twarzy. Dzięki wolumetrii można dokonać kompleksowej rekonstrukcji utraconych tkanek. W opisywanym zabiegu korzysta się ze stosunkowo niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej, która najczęściej pobierana jest bezpośrednio z okolicy nadłonowej. Z praktycznego punktu widzenia proces ten do złudzenia przypomina popularny zabieg liposukcji. Podczas zabiegu część pobranych komórek ulega uszkodzeniu, dlatego też pobiera się około 30% więcej materiału.

Bardzo ważnym procesem jest odwirowywanie tkanki tłuszczowej. Warto wspomnieć także o tym, że istnieje możliwość wzbogacenia materiału na przykład o komórki macierzyste, dzięki którym można znacząco zwiększyć efektywność zabiegu. Sama iniekcja wykonywana jest oczywiście za pomocą zwykłej kaniuli albo bardzo cieniutkich igieł. Dużym atutem zabiegu jest to, że efekty widoczne są od razu. Nowe naczynia krwionośne poprawiają także koloryt i kondycję skóry twarzy. Zabieg wolumetrii własnym tłuszczem jest bezbolesny i stosunkowo krótki (30-60 minut), dlatego też cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Olbrzymim atutem jest także to, że cały zabieg jest bardzo bezpieczny i nie pozostawia po sobie żadnych blizn.

Wolumetria kwasem hialuronowym od a do z

Lifting wolumetryczny może odbyć się także przy użyciu popularnego w medycynie estetycznej kwasu hialuronowego. Wstrzykiwany pod skórę twarzy kwas hialuronowy działa jak wypełniacz, dzięki czemu można znacząco zwiększyć objętość tkanek miękkich. Dużym atutem zabiegu jest nie tylko jego skuteczność, ale również to, że wygląda bardzo naturalnie. Po zabiegu twarz wygląda tak, jakby w ogóle nie była poddawana ingerencji. Kształt i struktura twarzy wygląda bardzo naturalnie nawet po kilkunastu miesiącach po zabiegu. Warto wspomnieć także o tym, że kwas hialuronowy nie jest jedyną substancją stosowaną w wolumetrii twarzy. W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się specjalne stymulatory kolagenu. Mowa tutaj między innymi o popularnym kwasie polimlekowym albo hydroksyapatytach wapnia. Głównym zadaniem opisywanych substancji jest pobudzenia organizmu do produkcji własnego kolagenu.

Polecamy: https://www.kobieca-strefa.pl/zestaw-do-pielegnacji-twarzy-sprawdzony-prezent-na-wiele-okazji/

Czy zabieg jest bezpieczny?

Jak wspomniano powyżej zabieg wolumetrii twarzy nie jest inwazyjny, dlatego też po jego wykonaniu bez problemu można powrócić do swoich codziennych zadań. Pamiętać należy jedynie o tym, że w miejscach iniekcji kwasy hialuronowego mogą pojawić się niewielkie zaczerwienienia. Przy delikatnej skórze może pojawić się także niewielki obrzęk i umiarkowany ból, który powinien zniknąć po 2-3 dniach. Warto wspomnieć również o tym, że w żadnym wypadku nie można masować miejsc na których wykonywane były zastrzyki. Z praktycznego punktu widzenia warto unikać także opalania się na słońcu, czy też korzystania z solarium. Nie wskazane są również gorące kąpiele.

wolumetria twarzy

Cenne porady i wskazówki

Przed i w dniu zabiegu wolumetrii twarzy nie można spożywać alkoholu. Niestety nawet niewielka dawka alkoholu może spowodować rozszerzanie i pękanie naczynek krwionośnych. Specjaliści zalecają także, aby na dzień zabiegu zrezygnować z przyjmowania aspiryny i różnorodnych suplementów, które w swoim składzie mają witaminę E i Ginko biloba. Kobiety powinny pamiętać również o tym, że zabieg nie powinien być przeprowadzany w dniach menstruacji. Wynika to oczywiście z tego, że w tym okresie znacząco zwiększa się odczuwanie bólu. Poprawa owalu twarzy jest bardzo bezpieczna i rzadko kiedy pojawiają się powikłania. Kluczem do sukcesu jest tak naprawdę to, aby wybrać specjalistyczny gabinet medycyny estetycznej, który zatrudnia wykwalifikowanych lekarzy.

Zobacz także: https://www.kobieca-strefa.pl/olejek-do-demakijazu-co-warto-wiedziec-na-temat-tego-kosmetyku/

Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby zabieg wolumetrii twarzy połączyć z wieloma innymi zabiegami medycyny estetycznej. Jedynymi przeciwwskazaniami do zabiegu jest tak naprawdę ciążą i alergia na kwas hialuronowy. Z opisywanego powyżej zabiegu nie mogą skorzystać także osoby, które zmagają się z chorobami autoimmunologicznymi. Mowa tutaj nie tylko o zakażeniach skóry, ale również o bielactwie, łuszczycy, cukrzycy i epilepsji. Szczególną ostrożność powinny zachować także osoby, które mają mniejsze lub większe problemy z zaburzeniami krzepliwości krwi. Osoby, które mają problemy z trądzikiem i dokuczliwą opryszczką powinny przed zabiegiem rozwiązać swoje problemy skórne. Jeżeli chodzi o koszty samego zabiegu, to ceny wahają się od 1000 do 3000 zł. Na końcową cenę największy wpływ ma przede wszystkim rodzaj preparatu wypełniacza i preparatu znieczulającego. Jak wspomniano powyżej najbezpieczniejszym wyborem jest skorzystanie z usług doświadczonych gabinetów medycyny estetycznej, które mogą pochwalić się dobrą renomą i wieloma zadowolonymi pacjentami.

Udostępnij